PAVASARA BRĪVDIENAS TULPJU KARALISTĒ: HOLANDĒ! 09.04.-13.04.20., 30.05.-04.05.20.

Cena no: 240 € | 5 Dienas

«PAVASARA BRĪVDIENAS TULPJU KARALISTĒ: HOLANDĒ!»


Dodamies uz Holandi! Daiļās un košās tulpes – ziedu jūra! Gardais siers, mazās, burvīgās Holandes mājiņas, kuras ir tik labi apskatāmas braucot ar kuģīti pa Amsterdamas kanāliem. Vai Tev ir savas koka tupeles? Bez tām nevar aizbraukt prom! Pavasaris .. tas ir jūtams, tas piepilda ar siltumu!


APMEKLĒTĀS VIETAS CEĻOJUMA LAIKĀ: AMSTERDAMA – TULPJU PARKS KEUKENHOF – ZAANSE SCHANS – VOLENDAMA – DELFTA – HĀGA


1. DIENA

06:00 Izbraukšana no Rīgas. Diena ceļā Latvija, Lietuva, Polija. Nakts viesnīcā Polijas dienvidos.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā. Laiks ceļā Polija, Vācija, Nīderlande. Dienas otrajā pusē ierašanās Amsterdamā. Tā ir viena no tolerantākajām Eiropas pilsētām. Pret visu un visiem. Amsterdama ir mājīga, šarmanta un vienlaikus pietiekami diskrēta – šī nav pilsēta, kur pieņemts izrādīt savu situētību. Piedāvajam pilsētas apskates ekskursiju vietēja gida pavadībā (15 EUR): Raudu tornis, Damrak rajons, Sv. Nikolasa baznīca, Dam laukums, Karaļa pils. Jūs uzzināsiet ne tikai vēsturi, bet arī šīs pilsētas noslēpumus un daudzi no tiem, iespējams pārsteigs, jo šeit ir atļauts daudz. Pēc ekskursijas iesakām izbraukt ar kuģiti pa daudzajiem, izgaismotajiem kanāliem. Vai zinājat, ka Amsterdamā ir 165 kanāli ar kopējo garumu 100 km? Un par pārsteigumu visiem, šajā pilsētā ir trīsreiz vairāk tiltu neka Venēcijā. – kopā 1281 tilts.  Vakarpusē brauciens, iekārtošanās un nakts viesnīcā Amsterdamas apkaimē.

3. DIENA

Brokastis viesnīcā. Brīva diena, vai piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā uz Keukenhofu, Zaanse Schans un Volendamu (40 EUR).  Šorīt dosimies uz pasaules lielāko tulpju parku Keukenhof, kas aizņem 32.hektārus lielu teritoriju. Visdažādāko tulpju šķirņu un citu pavasara ziedu krāsu, smaržu paradīze, ko mums dāvā 90 Nīderlandes ziedu audzētāju kompānijas. To nevar vārdos izstāstīt, tas reiz dzīvē jāredz katram! Pēc parka apskates būs iespēja iepirkt vietējā tirdziņā puķu sīpolus un stādus, lai vēlāk tos aizvestu mājās, un tie priecētu mūs ar saviem krāšņajiem ziediem. Ap pusdienas laiku brauciens uz Zaanse Schans – slaveno vējdzirnavu brīvdabas muzejs. 18.gs. šī bijusi industriāla zona, kurā darbojās apmēram 700 vējdzirnavas , kas ražoja dažādus miltus un sinepes. Kopš 1961.gada te ir brīvdabas muzejs, kur var apskatīt ne tikai vējdzirnavas, bet arī tradicionālās nīderlandiešu mājas, kurās ierīkoti veikalini, kur redzams kā top siers, koka tupeles, un tiek ceptas gardas pankūkas. Dienas otrajā pusē brauciens uz Volendamu. Pārbrauciena laikā redzēsim un uzzināsim par Nīderlandes nemitīgo cīņu ar ūdeņiem, kāda ir dambju sistēma, un kas ir Vatu jūra un ‘’polderi’’!? Iepazīšanās ar Volendamu, kas kādreiz bija neliels, tipisks zvejnieku ciematiņš ar nelielām, vēsturiskām mājām. Šeit būs iespēja ieturēt gardas pusdienas ar svaigām jūras veltēm, vai nogaršot izcilu vēja zivi, vai siļķu maizi. Tepat arī daudz vietējo amatnieku izstrādājumu bodītes un foto saloni, kur ietērpjoties vietējā tautastērpā varēsiet uztaisīt sev brīnišķīgu bildi! Atgriešanās un nakts viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis viesnīcā. Piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā uz Delftu un Hāgu (30 EUR). Šorīt pārbrauciens uz Dienvidholandes provinci un ekskursija ar vietējo gidu Hāgā, un Delftā. Delfta, kas ir viena no vecākajām Nīderlandes pilsētām. Tā ir gleznotāja Vermēra pilsēta, kur mākslinieks dzīvoja, gleznoja, un tieši šeit satika meiteni, kura redzama gleznā ‘’Meitene ar pērļu auskaru’’. Delfta – pilsēta, kur vēl joprojām ražo slaveno, karalisko, zilibalto porcelānu. Hāga, kaut arī pēc konstitūcijas Nīderlandes galvaspilsēta ir Amsterdama, faktiskais pārvaldības centrs ir Hāga. Izstaigāsim pilsētu, kur atodas valsts parlaments, valdība un šeit dzīvo arī monarhu ģimene. Šeit arī Hāgas tribunāla iespaidīgā ēka. Pēcpusdienā pārbrauciens Nīderlande – Vācija. Nakts viesnīca Polijā.

5. DIENA

Brokastis. Tranzīts caur Poliju un Lietuvu. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

l.