BRĪVDIENAS STAMBULĀ

Cena no: 650 € | 5 Dienas

Aicinām pavadīt brīvdienas trešajā lielākajā pasaules pilsētā, izbaudot Austrumu dvesmu – tirgotāju, mošeju un sultānu pasauli!

 

 

1.diena

Lidojums Rīga – Stambula plkst. 12:20 – 15:20. Transfērs uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā. Stambulas centrā. Ap 20:00 romantiskas vakariņas zivju restorānā (papildus – 45 EUR vienam). Restorānā tiek pasniegtas garšīgas, svaigas jūras veltes, kas pagatavotas uz grila. Ēdienkartē – aukstās uzkodas (salāti, anšovi, adžika), karstās uzkodas (kalmāri, mīdijas), pamatēdieni (jūras asaris vai dorado),2 glāzes vīna (vai alus),augļi. Nakts viesnīcā.

2.diena

Brokastis viesnīcā. Ap 10:00 Lielā Stambulas apskates ekskursija (uz visu dienu ar vietējo gidu). Ekskursija sākas ar pilsētas senākās daļas apskati – Bizantijas Konstantinopoli. Tie, kas kaut vienu reizi pabijuši Stambulā, nespēs aizmirst iespaidus, kas rodas redzot Zilo mošeju, Topkapi pili, Sv. Sofijas katedrāli! Zilā Mošeja ir klasiskā stila mošeja ar sešiem minaretiem, kas saglabājusies no 17.gs., tā ir viens no visatzītākajiem Islama pasaules meistardarbiem ne tikai Turcijā, bet arī visā pasaulē. Topkapi pils – agrākā impērijas rezidence, no kuras tika pārvaldīta visa plašā Osmaņu impērija. Mūsdienās īpašs muzejs, kur apskatāma viena no lielākajām Ķīnas un Japāņu porcelāna kolekcijām kā arī ļoti izdaudzināti karaliskās ģimenes dārgumi. Sv.Sofijas katedrāle (tagad mošeja) – Bizantijas impērijas visu laiku lieliskākās baznīcas apskate, kura ir viena no labākajiem arhitektūras meistardarbiem visā pasaulē. Daudzi vēsturnieki to nominējuši kā vienu no astoņiem pasaules brīnumiem. Romiešu Hipodroms – kaujas ratu sacīkšu trase un sporta sacensību norises vieta senajos laikos, kas bijusi bagātīgi papildināta ar ievērojamām arhitektoniskām būvēm. Joprojām šeit skatāms faraona Tutmosa būvētais Ēģiptiešu obelisks. Pazemes Bazilikas cisterna, ko turki dēvē par „Nogrimušo pili”.
Vakarā, tiem, kas vēlas, par papildus samaksu piedāvājam doties baudīt turku pirti – Sulemani, pirts, kuru bija iecienījis pats sultāns Sulejmans. Blakus pirtij atrodas Sulejmana mošeja – 16.gadsimtā celtā sultāna Sulejmana I mošeja, viena no visu laiku labākā osmaņu arhitekta Sinan projektētajām mošejām. Nakts viesnīcā.

3.diena

Brokastis viesnīcā. Ap 10:00 Stambulas apskates ekskursijas turpinājums: Lielais un garšvielu tirgus ar Agatas Kristi un citu slavenību iemīļoto restorānu ”Pandeli”. Pārejot tiltu pār Zelta ragu, uzbraukšana 62m augstajā Galatas tornī, no kura paveras lielisks skats pāri Zelta Raga līcim un Bosfora šaurumam. Izejot pa Bejoglu kvartālu līdz Taksima laukumam, iepazīstam 19. gadsimta Stambulas elegantāko apbūvi.
Izbrauciens ar kuģīti pa Bosfora līci gar Dolmabahčes pili, Jaunavu torni atstās neaizmirstamus iespaidus. Mošejas un turku villas, kas lielā skaitā izvietojušās gar Bosfora līča krastiem, pārsteigs ar savu krāšņumu. Grūti novērst skatu no vecajām turku villām, kuras rotā mazi balkoniņi. Vēl skaistāku līci padara Vanšu tilts.
Pēcpusdienā brīvais laiks iepirkumiem vai muzeju apmeklējumiem.
Vakarā, tiem, kas vēlas, par papildus samaksu piedāvājam apmeklēt šova programmu „Turku nakts”, kuras laikā tiek garantēta jautrība un svētku sajūta – redzēsiet interesantu folkloras programmu, vēderdejas, nogaršosiet turku nacionālos ēdienus un dažādus vietējā ražojuma dzērienus. Nakts viesnīcā.

4. diena

Brokastis viesnīcā. Brīva diena.

5. diena

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz lidostu, plkst. 14:50 -17:50 lidojums Stambula – Rīga.

Cenā ir iekļauts:

 • Aviopārlidojums Rīga – Stambula – Rīga 
 • Bagāža 30kg + rokas bagāža
 • Transfērs lidosta – viesnīca – lidosta,
 • Dzīvošana  4* viesnīcā
 • Aprakstā minētā ekskursiju programma vietējā gida pavadībā

Cenā nav iekļauts:

 • 1. diena – Vakariņas zivju restorānā (papildus 45 EUR)
 • Ieejas maksas apskates objektos:
 • Topkapi pils ~10 EUR
 • Sv. Sofijas katedrāle ~ 10 EUR
 • Yerebatan Sarnici ~ 6 EUR
 • Uzbraukšana Galatas tornī ~5 EUR
 • Turku pirts – Sulemani (ar masāžu): ~25 EUR
 • Sova programma „Turku nakts” ar vakariņām: ~55 EUR
 • Programmā neminētā ēdināšana,
 • Apdrošināšana
 • Dzeramnaudas, u.c. personīgie izdevumi.

Laiks uzrādīts vietējais. Ieejas biļešu, valūtas kursa un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādīto apskates objektu secība var mainīties.

Piesakoties ceļojumam, katrai personai jāiemaksā avanss 150 EUR apmērā!

 

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!