ZANZIBĀRA 18.11.-25.11.2017

Cena no 1399 € | 7 Dienas

Zanzibāra Valsts svētkos


 18.11.2017: Rīga 05:45 – Zanzibāra 17:30
 24.11.2017: Zanzibāra 16:10 – Rīga 02:20
Tehniskā nosēšanās Hurgadā
No divām salām sastāvošā, Tanzānijai piederošā autonomā province, atrodas Āfrikas austrumu krastā, tikai 35km attālumā no Melnā kontinenta.
Šeit ik gadu ierodas tūkstošiem tūristu, lai izbaudītu silto sauli un Indijas okeāna ūdeņus, kad ziemeļu puslodē jau auksts, viesotos kādā no 20 garšvielu plantācijām vai izjustu laikam pāri stāvošu vietējo iedzīvotāju ikdienas eksotiku.
Cena par lidojumu un sešas naktis 4* viesnīcā   Ocean Paradise Beach Resort & SPA divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Vīza iekļauta cenā. – 1569 EUR
Piemaksa par vienvietīgu istabu 150 EUR.
Cena par lidojumu un sešas naktis 3+* viesnīcā Paradise Beach Resort 3+*  divvietīgā istabā (suite) ar brokastīm un vakariņām. Vīza iekļauta cenā. – 1399 EUR
Piemaksa par vienvietīgu istabu 190 EUR.
Pirmā iemaksa TIKAI 140€ !
Cena par tiešo lidojumu uz Zanzibāru turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas un siltais ēdiens lidojuma laikā, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas). Vīza nav iekļauta. – 899 EUR
Papildus informācija par Zanzibāras ceļojumu

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. Hurgadā tiks veikta degvielas uzpilde.

Lidojuma ilgums: 
Rīga – Hurgada: 4h 40 min
Hurgada – Zanzibāra: 5h 15 min
Zanzibāra – Hurgada: 5h 20 min
Hurgada – Rīga: 5h 00 min

Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža

Ceļojums piemērots visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas vietas citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un Indijas okeāna silto ūdeni novembrī.

Zanzibāra salīdzinājumā ar citām Āfrikas kontinenta tropiskā klimata vietām ir drošs galamērķis un bez augsta noziedzības līmeņa (maciņi tomēr jāsargā!).

Ieteicams lietot veikalā pirktu ūdeni pudelēs. Katras ekskursijas cenā ir iekļauta bezmaksas 0.5l ūdens pudele un arī viesnīcā katru dienu var dabūt bezmaksas ūdens pudeli.

Gaisa temperatūra: ap 28C dienā, ap 24C naktī
Ūdens temperatūra: ap 28C
Laikapstākļi: apmēram 8 -10 saulainas stundas katru dienu, pastāv īslaicīga lietus iespējamība, mitruma līmenis – 69%

Jāņem līdz: peldkostīms, dvielis pludmalei, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saules brilles, ūdens pudele nododamajā bagāžā pirmajam brīdim uz salas, labs pretodu līdzeklis, apģērbs ar garām piedurknēm, kuru uzvilkt krēslai iestājoties, jo tad parādās moskīti.

Oligātās potes pret tropu slimībām nav, tomēr malārijas risks pastāv. Iesakām griezties pie mediķiem, lai izrakstītu un jau nedēļu pirms brauciena sāktu lietot pretmalārijas tabletes.

Elektrība: 220V – nav nepieciešams pārveidotājs/adapteris

Laika starpība: +1 stunda

Valūta: Tanzānijas šiliņš (TZS), 1€= ~ 2369 TZS, var norēķināties arī ar euro vai dolāriem. Visērtāk ņemt līdz EUR nelielas nominācijas naudas zīmēs. EUR pret vietējo valūtu ar vislabāko kursu var samainīt lidostā, Akmens pilsētas pasta nodaļā vai kādā no trim bankām.

Vīzas saņemšana
Lidmašīnā tiks izsniegtas anketas, kas jāaizpilda, lai Zanzibāras lidostā saņemtu vīzu.
Vīzas saņemšanai nepieciešams:
– pase ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas un brīvu lapu vīzu iespiešanai
– aizpildītās anketas
– 50 USD

Iegādājoties ceļojuma komplektu (aviobiļete + viesnīca), vīzas izmaksas ir iekļautas cenā!

Ekskursiju programma pēc izvēles
18. novembris
17:30
Ielidošana Zanzibāras lidostā
Transfērs uz viesnīcu
18:30
Ierašanās viesnīcā

Akmens pilsēta un Mangapvani alas

19. novembris
09:00
no viesnīcas

Ekskursijas pirmās daļas laikā, kuru veiksim kājām, iepazīsimies ar Zanzibāras galvaspilsētas Stone Town (Akmens pilsēta) būtiskākajiem tūristu apskates objektiem – Vergu tirgu, Anglikāņu katedrāli, Sultāna pils muzeju, Brīnumu māju, veco Arābu fortu un Ambulanci.
Gids pastāstīs par ne tikai Zanzibāras un Akmens pilsētas vēsturi, bet iepazīstinās arī ar galvaspilsētas mūsdienu dzīvi. Apstāsimies arī tirgū, lai apbrīnotu vietējos produktu daudzveidību – rīta agrumā ķertās zivis, svaigi cepto maizi, novāktos augļus un dārzeņus.
Pēc pusdienām galvaspilsētā, dosimies uz Mangapvani, kas tulkojumā nozīmē Arābu krasts un atrodas apmēram 20 km attālumā uz ziemeļiem no Zanzibāras galvaspilsētas. Te apmeklēsim Koraļļu alu, kas atrodas dziļi koraļļsārtās klintīs. Alai ir šaura ieeja un saldūdens baseins tās zemākajā vietā. Iespējams, ka sensenos laikos salas iedzīvotāji te ņēma ūdeni, bet, laikam ejot, alas ieeja aizauga ar bagātīgu veģetāciju un tika aizmirsta. Vēlāk teritorija, kurā atradās ala, kļuva par bagāta arābu zemesīpašnieka Hameda Salima īpašumu un vietējais kazu gans, meklēdams noklīdušu lopiņu, alu atklāja no jauna. Apkārtnes iedzīvotāji un Salima īpašumā strādājošie vergi sāka atkal izmantot dzeramo ūdeni no alas baseina. Vēsturnieki uzskata, ka Koraļļu ala vēl ilgus gadus tika izmantota, lai no varasiestādēm slēptu vergus pēc tam, kad 1873. gadā tirdzniecība ar tiem tika oficiāli aizliegta
(Ekskursijas ilgums ~ 7.5 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Vergu tirgū, Arābu fortā un Anglikāņu katedrālē

Svarīgi!
Stountaunas pilsētas ekskursijas laikā jāģērbjas konservatīvi – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Ieteicams aut slēgtus apavus vai sporta kurpes.


Delfīni un Džozani parks

20. novembris

06:30 no viesnīcas
Ar autobusu dosimies uz Kizimkazi, kas atrodas salas dienvidu piekratē un kas pazīstama kā delfīnu vērošanas vieta. Te mājo daudz pudeļdeguna un vērpējdelfīni, tropiskās zivis un atrodas brīnišķīgi korļļu rifi.
Pludmalē tiks dota īsa drošības instrukcija un tad ar kuģi dosimies Indijas okeānā meklēt delfīnu baru.
Kaut arī šajā piekrastē delfīnu ir daudz, nav simtprocentīgas garantijas tos redzēt. Pat ja delfīnus nesatiksim, divas stundas varēs izbaudīt kuģošanu okeāna ūdeņos, bet drosminieki varēs snorkelēt līdzās koraļu rifam.
Pēc atgriešanās krastā, varēs peldēties piekrastes seklajos ūdeņos un nobaudīt pusdienas.
Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Džozani dabas parku, kas ir mājas virknei endēmisko augu un dzīvnieku, tai skaitā Zanzibāras sarkanajam kolobusa pērtiķim. Džozani mežs lepojas ar tādu bioloģisko daudzveidību un satriecošām ainavām, ka pašlaik tiek apsvērta iespēja to iekļaut UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.
Mežzinis mūs pavadīs pa īpaši izveidotām takām, kuras iekļauj eikalipti un sarkankoki, kā arī pastāstīs par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām, par dzīvniekiem, putniem un reptīļiem, kas šo tropisko lietusmežu padarījuši par savām mājām. Taka aizvedīs arī līdz vietai, kur ūdens skalojas ap sarkankoku saknēm un kur varēs apskatīt tropiskās zivtiņas un krabjus, kas lēkā pa dubļiem. ( Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Džozani parkā un Menajas līča saglabāšanas nodeva

Svarīgi! Ekskursijas pirmajai daļai nepieciešams peldkostīms, dvielis, sauļošanās krēms, galvassega, ūdensizturīgi apavi. Džozani meža apmeklējumam nepieciešams: ērtas sporta kurpes un garās bikses.
Lūgums nebarot un neaiztikt pērtiķus!


Garšvielu un vietējās kultūras tūre

21. novembris

09:00 izbraukšana no viesnīcas
Sensenos laikos Zanzibāra bija pazīstama kā Garšvielu sala, kas uz visu pasauli eksportēja krustnagliņas, vanilīnu, muskatriekstus un kardamonu. Garšvielas te bija atvestas no Āzijas un Dienvidamerikas. Mūsdienās garšvielu plantācijas vairāk domātas tūristu apmeklējumiem un ir kļuvušas par pašiem populārākajiem ekskursiju galamērķiem salā.
Gida pavadībā apskatīsim, pasmaržosim un pagaršosim dažādas garšvielas un tropiskos augļus, kā arī uzzināsim par to pielietojumu kulinārijā, ārstniecībā un skaistumkopšanā. Būs iespēja pagaršot vietējos ēdienus, sezonas augļus un zāļu tējas.
Ekskursijas otrajā daļā pievērsīsimies vietējās kultūras izpētei, kuras satāvdaļas ir dziesmas, dejas, vizuālā māksla, spēles, kulinārija, utt. Vietējā ciematā varēs iejusties iedzīvotāju ikdienā, vērojot kā sievietes pin grozus, maļ prosas putraimus un gatavo tradicionālo ēdienu, redzēt ka tiek veidoti hennas zīmējumi, kas klāj lielākās daļas salas iedzīvotāju ķermeņus, kā veido tradicionālās frizūras. Redzēsim, kā mazi zēni vij virves vai veikli rāpjas palmā, lai zemē nomestu kokosriekstu atsvaidzinošam dzērienam.
Varēs vērot, kā ciemata vīrieši no palmu zariem veido pinumus, lai apjumtu mājas vai spēlē Bao – savu iemīļoto spēli.
Vēl apskatīsim maniokas un banānu plantācijas kā arī nogaršosim gatavos augļus.
( Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa garšvielu plantācijā

Svarīgi! Vietējo ciematu apmeklēšanas laikā jāģērbjas atbilstoši vietējām tradīcijām – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri


Pludmales atpūta Niange un Cietuma salās

  1. novembris

09:00   izbraukšana no viesnīcas
Dienas pirmajā pusē kāpsim uz tradicionālā salinieku kuģīša klāja un dosimies uz civilizācijas neskartiem smilšu sēkļiem okeānā, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas.
Šet varēs peldēties un nirt, lai izpētītu brīnumaino zemūdens pasauli ar zivīm un koraļļiem. Tepat pludmalē tiks klāti pusdienu galdi un talantīgi pavāri sagatavos mums jūras velšu maltīti svaigā gaisā.
Pēc pusdienām vēl nedaudz atpūtas un tad kuģosim uz Cietuma salu.
Cietuma sala savu nosaukumu ieguva no cietuma, kas uz tās tika uzbūvēts, bet nekad tā arī netika izmantots. Vienīgi arābi savulaik salā izmitināja savus sacēlušos vergus.
Pašlaik te atrodas cietuma drupas, viesnīca un milzīgs bruņurupuču rezervāts. Gigantiskie bruņurupuči, kas, domājams, atpeldējuši no Komoru vai Seišeļu salām ir sasnieguši cienījamu vecumu un uz savām kaula plākšņu mugurām spēj lēnītēm pavizināt arī mazus bērnus.
(Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, jūras velšu pusdienas pludmalē (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus iekļauts)

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri, peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus
Lūgums nebarot un neaiztikt bruņurupučus!


Ziemeļu krasts, Nungvi ciemats un saulrieta kruīzs

23. novembris

10:00 no viesnīcas
Zanzibāras ziemeļu piekraste ir vieta, kur tiek būvēti piekrastes ūdeņos izmantojamie, tradicionālie kuģi.
Pa ceļam uz Nungvi ciematu brauksim garām zivju tirgiem, kur notiek svaigi noķerto lomu izsole. Apstāsimies arī pie jau sabrukušas portugāļu apmetnes drupam, kur mums vietējais gids pastāstīs apmetnes un portugāļu iekarojumu vēsturi. Vēl apmeklēsim vietējo kuģubūvētavu un tālāk dosimies uz Nunvgi ciemata bruņurupuču rezervātu un akvāriju.
Gida pavadībā izstaigāsim Nungvi ciematu un dosimies uz liedagu, kur tiks dots brīvs laiks peldei un saules vannām.
Vakarpusē kāpsim uz vietējā kuģīša, lai izbrauktu selgā vērot, kā saule lēnām grimst Indijas okeānā, mainot debesis uz sārtām, zeltainām un melnām, kas ir milzīgu zvaigžņu pilnas.
(Ekskursijas ilgums ~ 8,5 stundas)

Cena: 125 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas, dzērieni uz kuģa (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus)

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri, peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus