Svētās zemes: ceļojums uz Izraēlu un Jordāniju, ar atpūtu pie Nāves jūras

Cena no 1499 € | 10 Dienas

Svētās zemes – divas māsas Izraēla un Jordānija… Tās ir valstis, kuras kaut reizi dzīvē jāapmeklē katram cilvēkam. Galu galā, ne jau bieži izdodas būt valstī, kurā ik stūrim ir saistība ar kādu Bībeles notikumu vai varoni. Neaptverama senatnes un mūsdienu līdzāspastāvēšana. Pieskarieties vēstures liecībām: pastaigājiet pa takām, kur pirms tūkstoš gadiem gājuši krustneši, pirms diviem tūkstošiem gadu staigājis Jēzus Kristus, pims trim tūkstošiem – Ķēniņs Dāvids, bet vēl tūkstoš gadu senāk – patriarhs Ābrams. Izraēla – karu plosīta un ciešanu caurausta kristietības šūpuļa zeme ar svēto pilsētu Jeruzalemi centrā… pilsētu, kur reiz dzimis Kristus… Jordānijā atrodas viena no Tuvo Austrumu reģiona pērlēm un dārgumiem – neaizmirstamā un noslēpumainā „pazudusī pilsēta” – Petra – tuksneša vidū starp kanjoniem paslēpusies, sārtajās smilšakmens klintīs izcirstā pilsēta. Ceļojums pa Jordāniju un Izraēlu nav iedomājams bez Nāves jūras apmeklējuma – pasaules zemākā vieta – unikālā Nāves jūra ir ļoti bagāta ar dziedinošiem sāļiem un minerāliem, skaista ar savu akvamarīna nokrāsu un sāls garoziņu piekrastē, tās maģiskās dziedināšanas spējas pazina Aristotelis, ķēniņš Herods un Kleopatra…

1. diena

Tikšanās Rīgas lidostā plkst. 07:30. Plkst. 09:30 – 12:45 lidojums Rīga – Telaviva. Transfērs uz viesnīcu Netānijā pie Vidusjūras, iekārtošanās viesnīcā un nakšņošana.

2. diena

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Cēzareju, Haifu un Akru. Cēzareja – Hērods Lielais bija iecerējis šo pilsētu kā vienu no centriem, no kurienes 1.gs.p.m.ē. svēto zemi “grieķiskot”. Vēlāk romiešu laikā Cēzareja kļuva par Palestīnas galvaspilsētu. Te redzēsiet Jūdu Romas pārvaldnieka rezidenci, romiešu teātri un Hēroda pili. Haifa – Izraēlas vadošā osta, pilsēta pie Vidusjūras ar skaistiem persiešu dārziem. Akra – krustnešu pilsēta ar iespaidīgu cietoksni Vidusjūras krastā. Nakts viesnīcā Netānijā.

3. diena

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Nāves jūru un Masada cietoksni. Pārbrauciens uz Nāves jūras piekrasti,kas atrodas 400 metru zem jūras līmeņa, kur sagaida atpūta un peldes pasaulē sāļākajā ūdenī (260 – 310 promiles ). Procentuāli augstais jūras ūdens sāļums iznīcinājis gandrīz visu jūras dzīvo radību, bet saglabājisūdens dziedniecisās īpašības. Te ārstē dažādas ādas un locītavu saslimšanas. Relaksējoša pelde Nāves jūrā (neaizmirstiet līdzi paņemt peldkostīmu! ). Kosmētikas fabrikas apmeklējums, kur kosmētikas ražošanai izmanto Nāves jūras minerālus. Brauciens cauri Jūdejas tuksnesim uz Masada cietoksni (iekļauts UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā ), ko lika uzcelt jūdu valdnieks Herods Lielais uz augstas klints netālu no Nāves jūras, un, kas skaitās simbols, kas apliecina jūdu pretošanos visuvarenajai Romai. Nakts viesnīcā Netānijā.

4. diena

Brokastis viesnīcā. Jēzus dzimtā pilsēta – Betlēme un Jēzus piedzimšanas baznīca. Svētā pilsēta – Jeruzaleme – pilsēta ar senu un dramatisku likteni, kas glabā liecības par pravieša Ābrama, ķēniņa Dāvida, Jēzus, pravieša Muhameda klātbūtni, Bizantijas un senās Romas varenību un ietekmi un līdz pat šodienai piedzīvo nebeidzamu kristiešu, jūdaistu un musulmaņu svētceļotāju plūdumu. Cionas kalns – ķēniņa Dāvida kapavieta un Pēdējo vakariņu vieta, vecpilsēta, Raudu siena un pilsētas panorāmas skati. Krusta ceļš. Nakts viesnīcā Netānijā.

5. diena

Brokastis viesnīcā. Brauciens cauri Armagedona ielejai uz Nācareti un Galileju – vietām, kas cieši saistītasar Jēzus nākšanu pasaulē un bērnības gadiem. Godinot šos bībeliskos notikumus Nācarete kļuvusi parnozīmīgu kristiešu svētceļnieku centru ar ievērojamām kulta celtnēm. Labās vēsts bazilika, Kāna – pirmais brīnums. Jordānas upe – kristīšanas vieta. Svētlaimes kalns – kalna sprediķa svētvieta. Tabha – svētvieta, kur Jēzus paēdināja 5000 cilvēku. Pārbrauciens uz Izraēlas – Jordānijas robežšķērsošanas punktu. Transfērs uz viesnīcu Ammānā.

6. diena

Brokastis viesnīcā. Ammānas apskates ekskursija, kas izaugusi uz septiņiem pakalniem ar Citadeli, kuraspakājē iegūlis romiešu teātris ar 5000 sēdvietām, karaļa Abdullah Mošeja, vecpilsēta un Vecais tirgus.Pilnīgi citi skati pavērsies viesojoties pilsētas modernajā modes un iepirkšanās rajonā, apliecinot, kavēsture un mūsdienas var sadzīvot harmonijā. Ekskursija uz Džerašu (iekļauta UNESCO ), kas skaitās viena no labāk saglabājušām seno romiešu pilsētām. Maximus Cardo iela, kuru ieskauj neskaitāms kolonnu daudzums, tempļi, baznīcas, teātri un nebeidzamas mozaīkas. Viduslaiku cietoksnis – Adžļunas pils, no kurienes paveras lielisks skats uz gandrīz visu Jordānas upes ieleju, skaidrā laikā saskatāmi pat Jeruzalemes baznīcu zeltītie kupoli. Vakariņās baudīsiet jordāniešu viesmīlību un nacionālos ēdienus restorānā Ammanā (dzērieni nav iekļauti cenā). Nakts viesnīcā Ammānā.

7. diena

Brokastis viesnīcā. Ekskursija pa Bībelē aprakstītajām vietām – dosieties uz Madabu, kuras vēstureiesniedzas bronzas laikmetā. Šodien tā pazīstama ar daudzajām grīdu un sienu mozaīkām, kas saglabātasprivāto māju un vairāku sabiedrisko celtņu interjerā. Visnozīmīgākā ir Sv. Georga grieķu ortodoksālajābazilikā izliktā Madabas karte, kura veidota 6. gadu simtenī. Septiņus kilometrus uz ziemeļiem no Madabaspaceļas Nebo kalns. Visprestižākā Jordānijas svētvieta un vieta, ko pēc bībeles uzskata par Mozus kapavietu. Ļoti skaidrās dienās no tā var saskatīt Betlēmi Izraēlā un vēsturisko Heroda cietoksni, kā arī Jeruzalemes torņus un Eļļas kalnu. Jordānas upe un Jēzus kristīšanas vieta. Nakts viensnīcā pie Nāves jūras.

8. diena

Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Petru (par papildus samaksu) – pilsētu, kas izkalta sārtajās smilšakmens klintīs un paslēpusies starp daudziem kanjoniem tuksneša vidū. Lai nokļūtu senajā pilsētā, jāiet pa garu, šauru aizu (Siq), kuru no abām pusēm ieskauj iespaidīgas smilšakmens klintis. Nonākuši līdz aizas galam, aplūkosiet vienu no ievērojamākiem Petras pieminekļiem – Khazneh (pazīstams arī kā Treasury (dārgumu glabātava )) – milzīga celtne smilšakmens klintī, kur fasādes augšējā daļā izkalts akmens veidojums, kas atgādina urnu, kurā, kā vēsta leģenda, glabājas dārgumi… Tālāk apskatīsiet Street of Facades – vieta, kur klintī viena aiz otras izvietotas senas apbedījuma vietas. Pilsētas centrā redzēsiet amfiteātra drupas. Pēc ekskursijas atgriešanās viesnīcā pie Nāves jūras.

9. diena

Brokastis viesnīcā. Brīva diena atpūtai unikālajos Nāves jūras ūdeņos. Plkst. 16:00 izbraukšana uz Izraēlu. Jordānijas – Izraēlas robežas šķērsošana. Vakarā ierašanās Telavivā un iekārtošanās viesnīcā.

10. diena

Nakts transfērs uz Telavivas lidostu. Lidojums Telaviva – Rīga plkst. 13:35 – 19.05

Cenā iekļauts:

 • lidojums Rīga – Telaviva – Rīga (aviokompānija Airbaltic);
 • programmā minētie transfēri;
 • programmā minētās ekskursijas ar vietējo gidu (krievu valodā);
 • ieejas maksas programmā minētajos apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi (lido līdzi no Latvijas);
 • nakšņošana viesnīcās ar brokastīm (divvietīgos un trīsvietīgos numuros):
 • Netānija – Hotel Park 4* (4 naktis),
 • Ammāna – Hotel Larsa 3* (2 naktis)
 • Nāves jūra – Dead Sea Spa 4* (2 naktis)
 • Telaviva – Imperial 3* vai Golden Beach 3* (1 nakts)
 • Jordānijas vīzas noformēšana;
 • nacionālās vakariņas Ammānā (dzērieni nav iekļauti);
 • veselības apdrošināšana.

Papildus izdevumi:

 • Masada cietokšņa muzejs 16 USD
 • bruņinieku zāle un muzejs – 8 USD
 • izbraucot no Jordānijas nodoklis – 8 dināri (~ 12 USD )
 • izbraucot no Izraēlas nodoklis – 32 USD
 • piemaksa par vakariņām viesnīcās – 106 EUR
 • piemaksa par vienvietīgu numuru – 270 EUR
 • citi personīgie izdevumi, dzeramnaudas

Papildus izdevumu cenas un programmā norādīto objektu secība var mainīties. Pieteikšanās ceļojumam – iemaksājot avansu 20% no kopējās summas.

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!