Portugāles zelta standarts, 8 dienas

Cena no 680 € | 8 Dienas

Portugāles zelta standarts, 8 dienas

 

Lissabona piesaista ar savu senatnes šarmu, kas sniedz pilsētai vieglu provincialitātes sajūtu. Piedāvājam sajust Portugālijas galvaspilsētas atmosfēru, kā arī ielūkoties pilsētās Porto un Fatimā. Pēc tam, ekskluzīvi apmeklēt tādas vietas kā: Monsanto pilsētiņa, alu Krājkastīte ar monētām – Grutas da Moed, atpūta SPA viesnīcā, kara fregates D.Fernando II  apmeklēšana.

 

1 diena, pirmdiena.

Transfēra un izvietošana izvēlētās kategorijas viesnīcā Lissabonā: Mundial 4* vai Vip Edem 4*

 

2 diena, otrdiena.

Izbraukšana no viesnīcas ar mantām. Lissabona – Portu – ekskursija pa pilsētu – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem + kruīze pa upi Douro + portveina degustācija.

Izvietošana viesnīcā Porto. Brokastis viesnīcā.

Apskates ekskursija Porto: Jūs redzēsiet „dzelzceļa pili” – staciju Sao Bentu, izrotātu ar flīzu mozaīku, visaugstāko pilsētā baznīcas Kleriguš barokko stila torni, kafedrālo baznīcu, no kuras pa viduslaiku ieliņām ar XII gs. granīta mājiņām nonāksiet Douro krastmalā un pavizināsieties ar kuģīti zem vareniem Eifeļa un Kardozu tiltiem, apmeklēsiet Sv. Franciska baznīcu, kurai nav līdzīgu visā Eiropā pēc apdares un zelta vītnēm, apmeklēsiet populāros vīna pagrabus Grahams – uzzināsiet Portugāļu portveina vēsturi un izgatavošanas processu – degustācija. Pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem. Kruīze pa upi Douro. Izmitināšana viesnīcā Porto. Brīvais laiks.

 

3 diena, trešdiena.

Braga – Bom Žezuš – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Gimaraeš.

Brokastis viesnīcā. Gimaraeš  apmeklēšana – Portugāļu karalistes silīte, kas iekaroja neatkarību XII gadsimtā, atdaloties nno Kastīlijas. Ekskursijā tiek apskatīts XI gs. cietoksnis Kaštelu de Gimaraeš.  No tā skatu torņiem paverās aizraujošs panorāmas skats uz apkārtni. Ir redzama hercogu Braganu pils. Pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem. Braga ir dibināta vairāk nekā 2,5 tūkstošus gadu atpakaļ un tai ir milzīga vēsturiskā nozīme Portugālē. Pilsēta bija Romas provinces Galīsijas galvaspilsēta un tai bija nozīme visas pasaules kriestiešu ticībā. Brāgā ir daudz arhitektūras ieminekļu, ieskaitot Kafedrāles baznīcu, senās baznīcas, Pelikāna strūklaku Municipālajā laukumā, Arkādi. Ekskursijas dalībnieki iegūst iespēju pastaigāties pa unikālo Bon Žezuš kompleksu. Līdz 1917 gadam šī vieta kalpoja par katoļu svētceļotāju lielāko centru. Pa iespaidīgajām kāpnēm (254 kāpnes) svētceļotāji kāpa pie baznīcas kalna virsotnes. Daudzi no tiem izgāja šo ceļu uz ceļiem. Atgriešanās Porto viesnīcā.

 

4 diena – ceturtdiena:

Brokastis viesnīcā. Izbraukšana no viesnīcas Porto ar mantām. Alas „Krājkastīte ar monētām” – Grutas da Moeda apmeklēšana.Pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Fatimas apmeklēšana. Ekskursija Koibrā – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Fatimas apmeklēšana – ierašanās Lissabonā. Izmitināšana viesnīcā. Brokastis. Izbraukšana uz Porto ar mantām. Koimbra – tā ir sena universitāšu pilsētiņa, caurstrāvota ar savdabīgu studentu atmosfēru. Universitāte, celta 1290 gadā, atrodas kalnā, tādēļ ir lieliski redzams no krastmales. Vēsturiskais pilsētas centrs ir šauro seno ieliņu savienojums, kurās ir viegli apmaldīties. Tomēr pilsētiņas iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi, pie tam vairāk nekā trešdaļa no tiem ir saistīti ar šo tur atrodošos mācību iestādi. Jāatzīmē, ka Koimbras universitāte ir vecākā augstākās izglītības iestāde Eiropā, bet darbojas tā līdz šai dienai. Jūs redzēsiet lielisko Kafedrālo baznīcu Se-Veļa romāņu stilā un Augustiniešu klosteri Santa – Kurš, kas saglabājās kopš XII gs. Tur tika apglabāti karalis Alfonss Enrikeša I un viņa dēls Sanšu I. Ja Jūs atbrauksiet uz Koimbru svētku laikā, tad noteikti sastapsiet daudz cilvēku oriģinālajos mēteļo ar fakultāšu lentēm.

Fatima jau gandrīz gadsimtu ir populārs reliģiozs centrs. Notikumus, kas norisinājās šajās vietās periodā no 1915 līdz 1917 gadiem, baznīca nosauca par īstenu brīnumu. Jūs dzirdēsiet stāstu par to, kā berni- gani satika Jaunavu Mariju, kas stādījās viņiem kā Miera Enģelis un stāstīja par nākotnes notikumiem. Ikgadu Fatimā sabrauc svētceļotāji no daudzām valstīm, lai ar savām acīm redzēt to vietu, kur notika brīnumi. Izvietošana viesnīcā Fatimā. Atpūta viesnīcā SPA (sauna + džakuzi _ iekštelpu baseins ar apsildi + trenažieru zāle – iekļauti cenā)

 

5 diena – piektdiena:

Brokastis. Monsanto – viena no visneparastākajām pilsētiņām pasaulē. Tā tiek atpazīta tālu aiz Portugālijas robežām pēc bildēm ar neparastām celtnēm, tampliēru celtu cietoksni, un milzīgiem granīta akmeņiem. Redzētais Monsantu pārsteidz: milzīgo granīta akmeņi un piestiprinātas pie tām mājas, bet uz akmens mājām koši ziedi, neparastas ainavas, kas paverās skatam no kalna augstuma, kā arī paši šī ciemata iedzīvotāji, kam ir mierīga sadzīve. Lančs vienā no vispārsteidzošākiem restorāniem – tā pat, kā pati pilsētiņa, restorāns ir izvietots spart lieliem akmeņiem no visām pusēm. Atgriešanās Lissabonā. Izvietošana viesnīcā.

 

6 diena – sestdiena:

Ekskursija Sintrā ar pusdienām, regalejra un Pena piļu apmeklēšana, Roka piekraste, kūrorti Kaškajš un Eštorīla.

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm viesnīcā notiks brauciens un apskates ekskursiju pa Sintru ar divu piļu apmeklēšanu. Pusdienas Sintras vēsturiskajā centrā, tad brauciens Eiropas Rietumu vistālākajā punktāa – kratsmalu Kabu-de-Roka. Pa ceļam uz Lisabonu kūrorta zonu Kaškajš un Eštorilas apmeklēšana. Informācijai: Sintra – sens mavritāniešu pilsētiņa Viduslaikos Portugāļu monarhi brauca un Sintru vasaras atpūtai. Pilsētiņā ir daudz arhitektūras apskates vietu, piemēram: Nacionālā pils ar koniskajām ūdensvada trubām, pasakaini skaistā pils Palasio De Pena un mīklainā muiža Kinta-da-Regaleira. Piekraste Kabu-de-Roka – „Zemes gals”, „Zemes mala” vai vienkārši visrietumiskā Eiropas daļa. Tas izvietots 140m virs Atlantijas okeāna līmeņa. Tur izvietots sena 1772 g. bāka, kas darbojas līdz šai dienai. Piekasrtē var iegādāties unikālu sertifikātu par „Zemes Malas” apmeklēšanu. Kaškajš un Eštorila – ir Lisabonas rivjēra, kur izvietotas zeltainas smilšu pludmales un ir piepildīta nakts dzīve – kazīno, restorāni, klubi.

 

7 diena –svētdiena:

Ekskursija Lissabonā – 5 stundas – 25. Aprīļa tilts – Kristus statuja – kara fregates apmeklēšana – pastaiga pa upi Težu.

Brokastis viesnīcā. Lisabona, kā Maskava, tika celta uz septiņiem kalniem. Vieta pie Upes Težu ļāva piermiem šīs vietas iedzīvotājiem celt pilsētu. Neskatoties uz to, ka 1755 gadā Lisabona bija praktiski iznīcināta zemestrīces dēļ, kas kļuva par divu cunami un spēcīgu ugunsgrēku iemeslu, pilsētas vēsturiskais centrs ir saglabājis savu unikālo izskatu. Pēc tautā cienījamā markīza pombala rīkojuma senais Beiša rajons bija pilnībā atjaunots, un kļuva vēl daiļāks, gaišāks un elegantāks. Pirmajā ekskursijas daļā Lisabonā ietilpst:

Neatkarības prospekta, Restaurātoru laukuma, kuru svinīgi izdaiļo granīta obelisks (1886 gads), laukuma Rossiu ar populāro karaļa Pedro IV statuju, greznām bronzas strūklakām un skaisto Nacionālā Tēātra Dona marija II eku apskate, Komercijas laukuma apskati, kurā XV – XVII gs. atradās karaļa Manuela pils. Ekskursija turpināsies ar braucienu pa krastmali. Jūs redzēsiet Tiltu „25 aprīlis”. To uzcēla 1966 gadā tieši virs tās vietas, kur upe Težu savienojas ar atlantijas okeānu. Jūs redzēsiet Belenas dokus un pastaigāsieties pa Alfonsa Albukerke laukumu. Nākošajā ekskursijas daļā Lisabonā Jūs apmeklēsiet klosteri Žeronimušu Belēnā. Tas tika celts XVI gadsimta sākumā, lai atzīmētu Varenos ģeogrāfisko atklājumu laikmetu. Pēc ekspertu viedokļa šis klosteris ir visiespaidīgākais arhitektūras objekts Portugālē manuelino stilā. Jūs gaida vēl viens pārsteigums – iepazīšanās ar izsmalcināto XVI gs. pieminekli – Belēnas torni, kas atgādina pasaku pili.

Ekskursijas nobeigumā jūs redzēsiet monumentu, kas izgatavots no granīta tajos laikos, kad pie varas bija Diktators Salazārs – neviennozīmīga personība, kas atstāja ievērojamu zīmi valsts vēsturē. Piemineklies atspoguļo attioeksmi pretr bagātu ar notikumiem pagātni bijušās varenās impērijas. Tāpat Jūs redzēsiet tagadējā republikas prezidenta rezidenci – Belēnas pili. Pārbrauciens pa 25. Aprīļa tiltu. Slavenais tilts tika uzcelts 1966 gadā virs vietas, kur Težu upe ietek Atlantijas okeānā. Līdz 1974. Gadam nosaukums celtnei bija diktatora vārdā Antoniu Salazāra vārdā. 25. Aprīļa tilts iekļauts 20 visgarāko gaisa tiltu pasaulē. Tas atgādina tiltu San-Francisko.  Tad Jūs redzēsiet Kristus Statuju, kas ir slavenā monumenta Rio-De-Žaneiro kopija un tika celts Dieva vārdā, kas glāba Lissabonu Otrā Pasaules kara laikā. Fregašu muzejā Jūs redzēsiet (iekļauj fregates apskati iekšpusē) D.Fernando II e Glor fregati, kas tika nosaukta Fernando II un viņa sievas Karalienes Marijas Otrās vārdā. Tas bija pēdējais portugālijas flotes buru laiva, kas tika nolaists no Indijas kuģu būvētavām Damau. Tā pirmais jūras brauciens bija 1845. Gadā – pēc atiešanas no Indijas 2. Februārī, tas iepeldēja ostā Težu 4. Jūlijā. Kuģa klāja ir aprīkots ar triju veidu lielgabaliem. Kopumā tie ir pieci desmiti, kaut gan sākotnēji tika plānoti 60. Fregatei bija labas navigācijas īpašības, visas telpas bija plašas, tādēļ ar to tika veikti gari ceļojumi (līdz 3 mēnešiem) bez apstāšanās. Kuģis nokalpoja 33 gadus, izejot ne mazāk kā 100 tūkst. jūdzes, kas ir līdzīgs 5 ceļojumiem apkārt pasaulei. Tā ir viena no vecākajām kara fregatēm (4-ā pēc skaita) un kara buru laivām (8-ā pēc skaita) pasaulē. Atgriešanās lissabonā ar tvaika kuģi, no kura ir patīkami apskatīt Portugālijas galvaspilsētu no jūras. Vakarā – vakariņas ar fado.

 

8 diena – pirmdiena:

Obiduša – Batālija – Nazare – okeāna krastmalē pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – lieliska iespēja pagaršot zaļo vīnu – Alkobasa – Tomāra.

Brokastis viesnīcā.

Ekskursijas sākumā – apskates ekskursija Obidušā. Apburoša pilsētiņa ļoti iespaido tās viesus. Raksturīgas baltas mājas ir izdaiļotas ar sarkanajiem jumtiem. Visa pilsētiņa ir piepildīta ar grezniem un spilgtiem ziediem. Obidušai apkārt ir augsts nocietinājums, celts viduslaikos. Mazā pilsētiņā ir daudz baznīcu. Šis jaukais ciemats ieguva nosaukumu „līgavu pilsēta”, jo monarhi pavadīja tur laiku pēc laulāšanās.  Ekskursijas programmā – pastaiga pa ieliņām, iepazīšanās ar kapellu Nosa Senjera du Karmu centrālajā laukumā, ar seno Svētās Marijas baznīcu un arābu cietoksni. Iepazīšanās ar viduslaiku abbatiju Alkobasā, celtu agrās gotikas stilā. Klosterī tika apglabāti Burgūnas dinastijas pārstāvji. „Klusēšanas klosteris” atšķirās ar izsmalcinātību, jo to tik ļoti mīlēja karalis-dzejnieks Dinišs. Tieši tur tika apglabātslaulātais monarhu pāris Ineša de Kaštru un Pedru I. Tālāk ekskursija turpinās Bataljā, kur atrodās klosteris Santa Marija da Viktorija. Šis klosteris – ir īsts portugāļu arhitektūras šedevrs. To uzcēla karalis Žoans Iviņa uzvaras vārdā par Spāņiem 1385 gadā. Aviskās karaļu dinastijas apbedīšanas vietas apskatīšana. Kas atšķirās ar manuelino un anģu gotiskā stila sajaukumu. Pedējais brauciena punkts – pilsētiņa Tomāra Nabanas upes krastā. Ta atrodās 140 km attālumā no Lisabonas. Šī apdzīvotā vieta parādījās rekonkistas laikos un ilgu laiku to vadīja tamplijeru ordenis. Saskaņā ar ekskursijas programmu – varenā Kristus Ordeņa 1160. gada Klostera apskate. Tā ir grandiozākā celtne Portugālijā. Iespējams, ka tieši tur ir paslēpts mīklainais Graāls. Pēc ekskursijas – transfērs uz lidostu.

 

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!