Portugāles pērles

Cena no 680 € | 8 Dienas

Portugāles pērles 

 

Portugālija – ir neliela, bet ļoti skaista valsts, ar savu varenu vēsturi, īpašu raksturu, diženu dabu un lielisku arhitektūru. Vairākumam iepazīšanās ar šo pārsteidzošu valsti kļūst par vienu no spilgtākajām atmiņām.

 

 

1 diena – pirmdiena:

Transfēra un izvietošana izvēlētās kategorijas viesnīcā. Brīvais laiks Lissabonā. Ierašanās koncertu zālē Lissabonā, kur redzēsiet labāko mākslinieku professionālo priekšsnesumu. Fadu romanse – ir Lissabonas mulikālais simbols, kas izsaka Portgugāļu tautas dvēseles būtību. Pēc koncerta – atgriešanās viesnīcā.

 

2 diena – otrdiena:

Lissabona – Portu – ekskursija pilsētā – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem+kruīze pa upi Douro + Portveina Degustācija. Brokastis viesnīcā. Izbraukšana no viesnīcas Lissabonā pēc mantām. Izvietošana viesnīcā Porto. Redzēsiet „dzelzceļa pili” – dzelzceļa staciju Sao Bentu, izdaiļotu ar flīžu panno, visaugstāko pilsētā baznīcas Kleriguš barokko stila torni, kafedrālo baznīcu, no kuras pa viduslaiku ieliņām ar XII gs. granīta mājiņām nonāksiet Douro krastmalā un pavizināsieties ar kuģīti zem vareniem Eifeļa un Kardozu tiltiem, apmeklēsiet Sv. Franciska baznīcu, kurai nav līdzīgu visā Eiropā pēc apdares un zelta vītnēm, apmeklēsiet populāros vīna pagrabus Grahams – uzzināsiet Portugāļu portveina vēsturi un izgatavošanas processu – degustācija. Kruīze pa Douro upi.

 

3 diena – trešdiena:

Braga – Bom Žezuš – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Gimaraeš. Brokastis viesnīcā. Gimaraeš  apmeklēšana – Portugāļu karalistes silīte, kas iekaroja neatkarību XII gadsimtā, atdaloties nno Kastīlijas. Ekskursijā tiek apskatīts XI gs. cietoksnis Kaštelu de Gimaraeš.  No tā skatu torņiem paverās aizraujošs panorāmas skats uz apkārtni. Ir redzama hercogu Braganu pils. Pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem. Braga ir dibināta vairāk nekā 2,5 tūkstošus gadu atpakaļ un tai ir milzīga vēsturiskā nozīme Portugālē. Pilsēta bija Romas provinces Galīsijas galvaspilsēta un tai bija nozīme visas pasaules kriestiešu ticībā. Brāgā ir daudz arhitektūras ieminekļu, ieskaitot Kafedrāles baznīcu, senās baznīcas, Pelikāna strūklaku Municipālajā laukumā, Arkādi. Ekskursijas dalībnieki iegūst iespēju pastaigāties pa unikālo Bon Žezuš kompleksu. Līdz 1917 gadam šī vieta kalpoja par katoļu svētceļotāju lielāko centru. Pa iespaidīgajām kāpnēm (254 kāpnes) svētceļotāji kāpa pie baznīcas kalna virsotnes. Daudzi no tiem izgāja šo ceļu uz ceļiem. Atgriešanās Porto viesnīcā.

 

4 diena – ceturtdiena:

Ekskursija Koibrā – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Fatimas apmeklēšana – ierašanās Lissabonā. Izmitināšana viesnīcā. Brokastis. Izbraukšana uz Porto ar mantām. Koimbra – tā ir sena universitāšu pilsētiņa, caurstrāvota ar savdabīgu studentu atmosfēru. Universitāte, celta 1290 gadā, atrodas kalnā, tādēļ ir lieliski redzams no krastmales. Vēsturiskais pilsētas centrs ir šauro seno ieliņu savienojums, kurās ir viegli apmaldīties. Tomēr pilsētiņas iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi, pie tam vairāk nekā trešdaļa no tiem ir saistīti ar šo tur atrodošos mācību iestādi. Jāatzīmē, ka Koimbras universitāte ir vecākā augstākās izglītības iestāde Eiropā, bet darbojas tā līdz šai dienai. Jūs redzēsiet lielisko Kafedrālo baznīcu Se-Veļa romāņu stilā un Augustiniešu klosteri Santa – Kurš, kas saglabājās kopš XII gs. Tur tika apglabāti karalis Alfonss Enrikeša I un viņa dēls Sanšu I. Ja Jūs atbrauksiet uz Koimbru svētku laikā, tad noteikti sastapsiet daudz cilvēku oriģinālajos mēteļo ar fakultāšu lentēm.

Fatima jau gandrīz gadsimtu ir populārs reliģiozs centrs. Notikumus, kas norisinājās šajās vietās periodā no 1915 līdz 1917 gadiem, baznīca nosauca par īstenu brīnumu. Jūs dzirdēsiet stāstu par to, kā berni- gani satika Jaunavu Mariju, kas stādījās viņiem kā Miera Enģelis un stāstīja par nākotnes notikumiem. Ikgadu Fatimā sabrauc svētceļotāji no daudzām valstīm, lai ar savām acīm redzēt to vietu, kur notika brīnumi.

 

5 diena – piektdiena:

Brokastis viesnīcā. Evora – Mafra – ciematiņš Žoze Franku – Erisejra (lančs).

Vēsturiskais pilsētas centrs – Evrora ir iekļauts JUNESKO cilvēces pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir viena no senākajām un neparasti skaistām pilsētām ne tikai Portugālē, bet arī visā Eiropā. Atrodās Evora provincē Alentezu, tikai 130km attālumā no Lissabonas, no kurienes Jūs nogādās komfortablā transportā. Evorā ir koncentrējušies liels daudzums dažādu laikmetu unikālu arhitektūras  pieminekļu. Protams vairākās stundās nav iespējams tos sīkumos apskatīt, bet Jūs iegūsiet spilgtas emocijas, daudz spilgtākas nekā iepazīstoties ar pilsētiņu pēc Portugālijas foto. Evoras vēsture ie apbrīnojama pati par sevi. Šo vietu apdzīvoja vēl luiziāņi senos laikos, kas deva tam pirmo nosaukumu – Ebora. Bet 80 – 72 gadā pirms mūsu ēras to iekaroja pulkvedis Sertorijs, tad  bija Cēzara laikmets, bet V gs. pilsētiņa iepatikās bīskapiem, bet VIII gs. sākumā tas nokļuva mavru ietekmē līdz par 1663 – 65 gadiem stratēģiski svarīgu teritoriju sagūstīja spāņi. Otrajā dienas pusē ekskursija pa apburošiem portugāļu provinces pilsētiņām. Bet no sākuma Jūs apmeklēsiet Marfu, kur atrodās iespaidīgs piļu-klosteru komplekss. Tas ir ne vienkārši liels, bet milzīgs! Karalis Žoans V sava mantinieka dzimšanas dienas vārdā vēlējās uzcelt kaut ko dižāku nekā populārais Eskoriāls, tādēļ uzsāka darbu pie pārsteidzoša pēc lieluma projekta Tad Jūs atpūtīsieties zvejnieku ciematā daiļā jūras krastmalā Eriserjerā. Tur līdz mūsdienām saglabājās patīkama savdabīga parastās zvejnieku dzīves atmosfēra ar tās ikdienas darbiem un dzīves patīkamiem mirkļiem. Portugālijā ir daudz ciematu, kurus var saukt par muzejiet zem klājām debesīm. Ciematiņš Žoze Franku – viena no tām. Tas ir tipisks Portugāļu ciemats XX gs. sākuma. To dibināja podnieks Žoze Franku ap seno pili, baznīcu un dzirnavām. Pilsētiņa sastāv no mazām, mājīgām pilsētiņām. Ciematiņā Jūs pagaršosiet tradicionālo vietējo lanču, kas sastāv no garšīgākās vietējās maizes un vītinātas desiņas, kas tiek pagatavota pēc senās receptes un ko aizdzer ar reģionālo vīnu. Ekskursijas beigas plkst. 18.00.

 

6 diena – sestdiena:

Ekskursija Sintrā ar pusdienām, regalejra un Pena piļu apmeklēšana, Roka piekraste, kūrorti Kaškajš un Eštorīla.

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm viesnīcā notiks brauciens un apskates ekskursiju pa Sintru ar divu piļu apmeklēšanu. Pusdienas Sintras vēsturiskajā centrā, tad brauciens Eiropas Rietumu vistālākajā punktāa – kratsmalu Kabu-de-Roka. Pa ceļam uz Lisabonu kūrorta zonu Kaškajš un Eštorilas apmeklēšana. Informācijai: Sintra – sens mavritāniešu pilsētiņa Viduslaikos Portugāļu monarhi brauca un Sintru vasaras atpūtai. Pilsētiņā ir daudz arhitektūras apskates vietu, piemēram: Nacionālā pils ar koniskajām ūdensvada trubām, pasakaini skaistā pils Palasio De Pena un mīklainā muiža Kinta-da-Regaleira. Piekraste Kabu-de-Roka – „Zemes gals”, „Zemes mala” vai vienkārši visrietumiskā Eiropas daļa. Tas izvietots 140m virs Atlantijas okeāna līmeņa. Tur izvietots sena 1772 g. bāka, kas darbojas līdz šai dienai. Piekasrtē var iegādāties unikālu sertifikātu par „Zemes Malas” apmeklēšanu. Kaškajš un Eštorila – ir Lisabonas rivjēra, kur izvietotas zeltainas smilšu pludmales un ir piepildīta nakts dzīve – kazīno, restorāni, klubi. Ekskursijas beigas – 17.00.

 

7 diena – svētdiena:

Ekskursija Lisabonā – 5 stundas.

Brokastis viesnīcā. Lisabona, kā Maskava, tika celta uz septiņiem kalniem. Vieta pie Upes Težu ļāva piermiem šīs vietas iedzīvotājiem celt pilsētu. Neskatoties uz to, ka 1755 gadā Lisabona bija praktiski iznīcināta zemestrīces dēļ, kas kļuva par divu cunami un spēcīgu ugunsgrēku iemeslu, pilsētas vēsturiskais centrs ir saglabājis savu unikālo izskatu. Pēc tautā cienījamā markīza pombala rīkojuma senais Beiša rajons bija pilnībā atjaunots, un kļuva vēl daiļāks, gaišāks un elegantāks.

Pirmajā ekskursijas daļā Lisabonā ietilpst:

Neatkarības prospekta, Restaurātoru laukuma, kuru svinīgi izdaiļo granīta obelisks (1886 gads), laukuma Rossiu ar populāro karaļa Pedro IV statuju, greznām bronzas strūklakām un skaisto Nacionālā Tēātra Dona marija II eku apskate, Komercijas laukuma apskati, kurā XV – XVII gs. atradās karaļa Manuela pils. Ekskursija turpināsies ar braucienu pa krastmali. Jūs redzēsiet Tiltu „25 aprīlis”. To uzcēla 1966 gadā tieši virs tās vietas, kur upe Težu savienojas ar atlantijas okeānu. Jūs redzēsiet Belenas dokus un pastaigāsieties pa Alfonsa Albukerke laukumu. Nākošajā ekskursijas daļā Lisabonā Jūs apmeklēsiet klosteri Žeronimušu Belēnā. Tas tika celts XVI gadsimta sākumā, lai atzīmētu Varenos ģeogrāfisko atklājumu laikmetu. Pēc ekspertu viedokļa šis klosteris ir visiespaidīgākais arhitektūras objekts Portugālē manuelino stilā. Jūs gaida vēl viens pārsteigums – iepazīšanās ar izsmalcināto XVI gs. pieminekli – Belēnas torni, kas atgādina pasaku pili.

Ekskursijas nobeigumā jūs redzēsiet monumentu, kas izgatavots no granīta tajos laikos, kad pie varas bija Diktators Salazārs – neviennozīmīga personība, kas atstāja ievērojamu zīmi valsts vēsturē. Piemineklies atspoguļo attioeksmi pretr bagātu ar notikumiem pagātni bijušās varenās impērijas. Tāpat Jūs redzēsiet tagadējā republikas prezidenta rezidenci – Belēnas pili.

 

8 diena – pirmdiena:

Obiduša – Batālija pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Alkobasa – Tomāra. Fado koncerta zālē Lissabonā. Brokastis viesnīcā. Ekskursijas sākumā – apskates ekskursija Obidušā. Apburoša pilsētiņa ļoti iespaido tās viesus. Raksturīgas baltas mājas ir izdaiļotas ar sarkanajiem jumtiem. Visa pilsētiņa ir piepildīta ar grezniem un spilgtiem ziediem. Obidušai apkārt ir augsts nocietinājums, celts viduslaikos. Mazā pilsētiņā ir daudz baznīcu. Šis jaukais ciemats ieguva nosaukumu „līgavu pilsēta”, jo monarhi pavadīja tur laiku pēc laulāšanās.  Ekskursijas programmā – pastaiga pa ieliņām, iepazīšanās ar kapellu Nosa Senjera du Karmu centrālajā laukumā, ar seno Svētās Marijas baznīcu un arābu cietoksni. Iepazīšanās ar viduslaiku abbatiju Alkobasā, celtu agrās gotikas stilā. Klosterī tika apglabāti Burgūnas dinastijas pārstāvji. „Klusēšanas klosteris” atšķirās ar izsmalcinātību, jo to tik ļoti mīlēja karalis-dzejnieks Dinišs. Tieši tur tika apglabātslaulātais monarhu pāris Ineša de Kaštru un Pedru I. Tālāk ekskursija turpinās Bataljā, kur atrodās klosteris Santa Marija da Viktorija. Šis klosteris – ir īsts portugāļu arhitektūras šedevrs. To uzcēla karalis Žoans Iviņa uzvaras vārdā par Spāņiem 1385 gadā. Aviskās karaļu dinastijas apbedīšanas vietas apskatīšana. Kas atšķirās ar manuelino un anģu gotiskā stila sajaukumu. Pedējais brauciena punkts – pilsētiņa Tomāra Nabanas upes krastā. Ta atrodās 140 km attālumā no Lisabonas. Šī apdzīvotā vieta parādījās rekonkistas laikos un ilgu laiku to vadīja tamplijeru ordenis. Saskaņā ar ekskursijas programmu – varenā Kristus Ordeņa 1160. gada Klostera apskate. Tā ir grandiozākā celtne Portugālijā. Iespējams, ka tieši tur ir paslēpts mīklainais Graāls. Pēc ekskursijas – transfērs uz lidostu.

 

 

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!