Eksursijas tūre uz Marakešu

Cena no 699 € | 5 Dienas

No Atlasa kalnu sniegotajām virsotnēm līdz Atlantijas okeāna varenajiem viļņiem, no Vidusjūras piekrastes baltajām pludmalēm līdz Sahāras tuksneša nebeidzamajai vientulībai – tā ir Maroka- valsts Ziemeļāfrikā, Rietumu civilizācijas vārti Melnajā kontinentā. Dabas daudzveidība un mainība četros gadalaikos, berberu, arābu, spāņu un francūžu kultūras mistrojums, vietējo iedzīvotāju viesmīlība un milzumdaudz iespēju pavadīt savu brīvo laiku katru jaunu atgriešanās reizi citādāk.

 

 

Viesnīca + lidojums – 699 eur

15.11.2018  Rīga 06.00 – 09.30 Marakeša
19.11.2018  Marakeša 17.00 – 23.59 Rīga

 

Cenā ir ieklauts:

  • lidojums ar rokas bagāžu 6 kg, nododamā bagāža – 15 kg
  • transfers, grupas vadītāja pakalpojumi
  • 4 naktis divvietīgā istabā ar brokastīm Diwane Hotel & SPA 3*

 

 

Viesnīca Diwane Hotel & SPA 3* BB

Šīs naktsmītnes fotogalerijas attēls

Diwane Hotel & Spa 3*  – ir laba trīszvaigžņu viesnīca Marakešas centrā, apmēram 25 min gājiena attālumā no pilsētas centrālā laukuma un tirgus. Viesnīcai apkārtējās ielās atrodas daudz veikalu un moderns tirdzniecības centrs. Blakus viesnīcai ir autobusu pietura. Viesnīcas plašajos numuros viesiem pieejams: gaisa kondicionieris/apkure, seifs, fēns, bezmaksas WI-FI. Lielākajai daļai viesnīcas numuru savs, privāts balkons. Bufetes tipa brokastis un vakariņas tiek piedāvātas viesnīcas restorānā, kurā var iegādāties arī alkoholiskos dzērienus. Viesnīcai ir neliels iekšpagalms ar baseinu, Spa un fitnesa centrs, kā arī bezmaksas stāvvieta automašīnām.

 

 

 

Ekskursiju programma pēc izvēles.
Rekomendējam ekskursijas iegādāties pirms lidojuma. Vietu skaits ierobežots!

 

Marakešas pilsētas ekskursija

15.11.2018 11:30 no viesnīcas
Cena: 50 EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Bahia pilī, Saadiešu kapenēs, kā arī pusdienas (ūdens un tēja iekļauta)

 

Ekskursijā apskatīsim Marakešu, kas ir otra lielākā Marokas pilsēta pēc Kasablankas un savu sarkano mūru dēļ zināma arī kā “Dienvidu sarkanā pērle”. Pamati šai majestātiskai pilsētai likti jau 11.gadsimtā un vēlāk tā kļuva par kultūras, reliģjijas un tirdzniecības centru kā arī visas karalistes galvaspilsētu. Arī šobrīd pilsēta fascinē ar dažādām etniskām grupām, kā arī islama un arābu arhitektūru no dažādiem laikiem.

Ekskursiju iesāksim ar transfēru uz vecpilsētu, kur kā pirmo apskatīsim Saadiešu kapenes – atdusas vietu 16. gadsimtā šeit valdošajam sultānam un viņa ģimenei. Pēc tipiskām marokāņu pusdienām dosimies uz Bahia pili un Koutoubia mošeju un minaretu, ko apskatīsim no ārpuses. Iepazīsim arī rosīgo ebreju kvartālu ar dažādu amatnieku darbnīcām un tirgu (Souks), kur iespējams iegādāties gandrīz jebko, vien jābūt gatavam kārtīgi kaulēties, kā arī Djamaa El Fna skvēru, kas vakarā uzplaukst visā krāšņumā un kurā iespējams sastapt gan dejotājus un akrobātus, gan pērtiķus un čūsku dīdītājus.

Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas

 Ekskursija uz Essaouiru

16.11.2018 08:00 no viesnīcas
Cena: 75 EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, vietējā angliski runājoša gida pakalpojumi Essaouirā, ieejas maksa Skalas bastionā, vīna degustācija un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)

Mūsu ceļš uz Essaouiru vedīs pa Haouzas līdzenuma rietumdaļu, garām aprikožu un olīvkoku birzīm, vīnogulāju un meloņu stādījumiem. Pēc īsas kafijas pauzes brauciens turpināsies pa Čičaouas sauso pustuksnesi, kurā aug argana koku audzes. Pieturēsim vietējā sieviešu kooperatīvā, kur pastāstīs par šo pasaulslaveno eļļu, ko izmanto gan kulinārijā, gan kosmetaloģijā un dēvē par Marokas zeltu, un kur būs iespēja to iegādāties.

Pēc tam apstāsimies lielākajā Marokas vīna dārzā, kur 50 ha tiek audzētas Ronas ielejas (Burgundijas) vīnogulāji un kurš vienīgais ieguvis ES regulējumiem atbilstošu Bio sertifikātu. Tepat tiek ražota arī bioloģiska olīveļļa.

Nonākot Essaoirā, kas no 14. gadsimta ir pazīstama kā zvejnieku pilsēta Mogadora, vispirms apskatīsim baltās ēkas ar koši zilajiem jumtiem, kolonādes, mākslinieku un tūjas koka apstrādes darbnīcas. Tad dosimies uz Skalu – bastionu, no kura paverās elpu aizraujošs skats uz nocietinājuma vaļņiem, kas aizsargā pilsētu no Atlantijas okeāna mežonīgajiem viļņiem un ostu.

Tad pastaigāsim pa saules pielieto pilsētas centrālo laukumu, ko ietver lieliski portugāļu un arābu arhitektūras paraugi. Protams, dosimies arī uz vecpilsētas dārglietu, garšvielu, sudraba un kokgriezumu tirgotavām. Apskatīsim arī zvejnieku ostu ar pārsteidzoši zilām koka laivām, planējošām kaijām virs galvām, un mazām mākslinieku darbnīcām. Pilsētā atrodas līcis ar 3 km garu smilšu pludmali.

Ekskursijas ilgums ~ 10 stundas
Ekskursija uz Ouzouda ūdenskritumu

17.11.2018 08:30 no viesnīcas
Cena: 55 EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)

Mūsu ceļs vedīs Demnates pilsētas virzienā, kas atrodas Augsto Atlasa kalnu piekājē un ko ieskauj olīvkoku birzis. Ouzouda ūdenskritumi, kuri sasniedz apm. 110 m augstumu ir viena no pašām skaistākajām Marokas vietām un atrodas apmēram 150 km uz ziemeļaustrumiem no Marakešas. Apkārtējā ainava sola sārtas klintis, oleandru audzes, meža dūju maigās balsis un, ja laimēsies, arī ieraudzīt kādu no retajiem, tikai šeit dzīvojošajiem Marokas pērtiķiem. Pēc pusdienām vienā no restorāniem, kas atrodas līdzās ūdenskritumiem un ir citronkoku ieskauts, īsā pastaigā nonāksim ūdenskritumu virsotnē, kur apskatīsīm dzirnavas un tālāk dosimies uz Bin el Oudaines upē uzcelto dambi, kas veido 3755 ha lielu ūdens rezervuāru. Šī vieta domāta elektrības ražošanai un irrigācijai, bet vienlaikus paver lielisku skatu uz plašu apkārtni.

Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas

 

 Ekskursija uz Ourika ieleju

18.11.2018 09:00 no viesnīcas
Cena: 60 EUR
Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Animas dārzā, tējas ceremonija un pusdienas ( tēja/kafija un ūdens iekļauts)

Ourikas ieleja atrodas 65 km no Marakešas un stiepjas Augsto Atlasa kalnu piekājē. Tā ir viena no vislabāk saglabātajām un skaistākajām Marokas ielejām. Orikas ieleju apmeklēt izvēlas ne tikai tūristi, bet arī Marakešas iedzīvotāji, kas grib atpūsties no pilsētas mūžīgās burzmas. Cauri ielejai plūst Ourikas upe, kas sākas kalnos un nes savus ūdeņus uz Marakešu.

Ekskursijas laikā apmeklēsim ne tikai pašu ieleju ar tās mieru un brīnišķīgajiem dabasskatiem, bet arī Animas dārzu – pasakainu botānisko dārzu, ko apmēram 2 ha lielā platībā izveidojis Andre Hellers. Te visdažādākie augi mijas ar vietums izvietotajām skulptūrām, urdz nelielas tērcītes un debesis atpoguļo mazi dīķīši, ļaujot pilnu vaļu iztēlēi. Ekskursijas laikā piedalīsimies berberu ģimenes tējas dzeršanas ceremonijā. Pirms vai pēc pusdienām Ourikas ielejas dārza restorānā veiksim pusstundas pastaigu.

Ekskursijas ilgums ~8 stundas

 
Izbraukums ar karieti un svētku vakariņas restorānā Dar Zellij

18.11.2018 19:00 no viesnīcas
Cena: 50 EUR
Cenā iekļauts: zirgu vilktas karietes turpceļam un autobusa – atpakaļceļam pakalpojumi, trīs ēdienu vakariņas un tradicionālās mūzikas priekšnesumi
No viesnīcas ar zirgu vilktu karieti dosimies apmēram stundas ilgā braucienā uz vienu no pašiem populārākajiem Marakešas restorāniem Dar Zellij. Restorāns iekārtots 17. gs. būvētā riadā – marokāņu tipa pilī ar iekšpagalmu vai iekšējo dārzu. Šeit rūpīgi saglabāti ne vien grezni apgleznotie griesti, bet visa pils romantiskā un neatkārtojamā atmosfēra, kas kopā ar tradicionālo arābu mūziku un augstas klases restorāna piedāvājumu, veidos patiesi neaizmirstamu vakaru.Mažorella dārza un Īva Senlorāna muzeja apmeklējums

19.11.2018 10:00 no viesnīcas
Cena: 35 EUR
Cenā iekļauts: transports viesnīca – muzejs – viesnīca, ieejas maksa Mažorella dārzā un Īva Senlorāna muzejā

Apmeklējuma laikā apskatīsim vienu no pašiem populārākajiem tūristu intereses objektiem – franču 20 gs sākuma gleznotāja Mažorella 1924. gadā iegādāto īpašumu, kas pazīstams ar nosaukumu Mažorella dārzs. Mažorells tiek uzskatīts par vienu no sava laika lielākajiem augu kolekcionāriem pasaulē. Četrdesmit gadu laikā viņš radīja īstu paradīzi Marakešas pilsētas centrā, kur nelielā, augstu sienu apjoztā teritorijā iestādīja un gadu desmitu gaitā izaudzēja brīnišķīgus kokus, krūmus un ziedu pudurus, kas mijas ar strautiņiem, tērcītēm un dīķīšiem, kuros zied ūdensrozes un lotosi. Pēc gleznotāja nāves, dārzs tika pamatīgi nolaists, līdz to iegādājās Ivs Senlorāns un Pjērs Bergē. Viņi izveidoja īpašu fondu, kas dārzu atjaunoja un tas izskatās brīnišķīgs. Pēc Senlorāna  nāves, viņa pelni izkaisīti šeit.

Netālu no Mažorella dārza, jaunā 4000m2 plašā ēkā atrodas Īva Senlorāna muzejs. 400m2 no ēkas aizņem Īva Senlorāna darbu pastāvīgā ekspozīcija, bet pārējās muzeja telpas aizņem zāles ceļojošajām ekspozīcijām, pētnieciskā bibliotēka ar 5000 sējumiem, 140 vietīga konferenču zāle, grāmatnīca un kafejnīca uz terases.

Ekskursijas ilgums ~ 3 stundas

 

 

 Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!