Lieliskā Lissabona, 8 dienas

Cena no 550 € | 8 Dienas

Lieliskā Lissabona, 8 dienas

 

Lissabona – visrietumiskā Eiropas galvaspilsēta. Eiropas kontinents beidzās pie Kabo da Roka krasta netālu no pilsētas, bet tālāk aiz viņa sniedzās tikai bezgala Atlantijas okeāns. Lissabonā nav tik daudz vēsturiski nozīmīgu apskates vietu – jo 1755 gadā pilsēta bija gandrīz pilnībā izpostīta ar zemestrīci un tā izraisītiem cunami un ugunsgrēkiem, bet jau ļoti drīz tā atdzima no drupām pēc markīza de Pombala projekta. Un tik un tā Lissabonā uz katra soļa var sastapt atgādinājumus pa imeratoru pagātni pilsētā: varenāsbaznīcas, košas pilis, pompēzie pieminekļi karaļiem un markīziem.

 

1 diena, pirmdiena

Transfēra un izvietošana izvēlētās kategorijas viesnīcā. Brīvais laiks Lissabonā.

 

2 diena, otrdiena

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks.

Pēc vēlēšanās un par papildus maksu ekskursija Porto (110 Eur/ no cilvēka ar pusdienām – atgriešanās Lissabonā ar vilcienu vai autobusu).

 

3 diena, trešdiena

Keluša – Karaļa Pils Adžuda – 25 aprīļa tilts – Kristus statuja – kara fregates apmeklēšana – Pastaiga pa Težu upi (pusdienas).

Brokastis viesnīcā.

Nacionālā pils  – Keluša tika uzcelta XVIII gs. Tā vēsture ir ļoti interesanta. Kelušas pili sauc arī par „Portugāļu Versaļu”. Un tiešām, apkārt izsmalcinātām celtnēm ir izvietots grezns dārzs ar strūklakām, tāpēc tie, kas bija Versaļā, atrod šeit daudz kopīga. Pils atrodās Kelušā (Sintras municipalitāte Lissabonas rajonā). Tā ir lielākā Eiropas ēka, celta rokoko stilā. Bija plānotj, ka Kelušas pils būs tikai vasaras rezidence donam Pedro Braganza. Tomēr pēc viņa miršanas 1786. Gadā, karaliene Marija I, sieva un vienlaikus karaļa māsasmeita, faktiski kļuva par pils ieslodzīto. Kad 1794. gadā ugunsgrēka rezultātā bija izpostīta Ažuda pils, Kelušas pili nozīmēja par prinča – regenta Žuāna VI oficiālo rezidenci. Kopš 1908. Gada Kelušas pils tika valsts nacionalizēta. Mūsdienās tā ir atvērta apmeklēšanai visiem interesentiem. Daudzi ārzemnieki, kam ir ceļojumi un tūres Portugālijā, nepalaiž izdevību ar savām acīm redzēt izsmalcinātos vienas no viznozīmīgākajām valstī apskates vietas interjēriem. To uzcēla 1966 gadā tieši virs tās vietas, kur upe Težu savienojas ar atlantijas okeānu. Pārbrauciens pa 25. Aprīļa tiltu. Slavenais tilts tika uzcelts 1966 gadā virs vietas, kur Težu upe ietek Atlantijas okeānā. Līdz 1974. Gadam nosaukums celtnei bija diktatora vārdā Antoniu Salazāra vārdā. 25. Aprīļa tilts iekļauts 20 visgarāko gaisa tiltu pasaulē. Tas atgādina tiltu San-Francisko.  Tad Jūs redzēsiet Kristus Statuju, kas ir slavenā monumenta Rio-De-Žaneiro kopija un tika celts Dieva vārdā, kas glāba Lissabonu Otrā Pasaules kara laikā.

Fregašu muzejā Jūs redzēsiet (iekļauj fregates apskati iekšpusē) D.Fernando II e Glor fregati, kas tika nosaukta Fernando II un viņa sievas Karalienes Marijas Otrās vārdā. Tas bija pēdējais portugālijas flotes buru laiva, kas tika nolaists no Indijas kuģu būvētavām Damau. Tā pirmais jūras brauciens bija 1845. Gadā – pēc atiešanas no Indijas 2. Februārī, tas iepeldēja ostā Težu 4. Jūlijā. Kuģa klāja ir aprīkots ar triju veidu lielgabaliem. Kopumā tie ir pieci desmiti, kaut gan sākotnēji tika plānoti 60. Fregatei bija labas navigācijas īpašības, visas telpas bija plašas, tādēļ ar to tika veikti gari ceļojumi (līdz 3 mēnešiem) bez apstāšanās. Kuģis nokalpoja 33 gadus, izejot ne mazāk kā 100 tūkst. jūdzes, kas ir līdzīgs 5 ceļojumiem apkārt pasaulei. Tā ir viena no vecākajām kara fregatēm (4-ā pēc skaita) un kara buru laivām (8-ā pēc skaita) pasaulē. Atgriešanās lissabonā ar tvaika kuģi, no kura ir patīkami apskatīt Portugālijas galvaspilsētu no jūras. Atgriešanās viesnīcā.

 

4 diena, ceturtdiena

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks.

Interesentiem ekskursija Koimbrā – Grutasda Moeda vai “Krājkastīte ar monētām” alas apmeklēšana – pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – Fatimas apmeklēšana (85 Eur/ iekļauj braucienu Kuimbrā ar vilcienu + pusdienas + alas apmeklēšana). Ekskursijas beigas ap 17.00.

 

5 diena, piektdiena

Brokastis viesnīcā. Evora – Mafra – ciematiņš Žoze Franku – Erisejra (lančs).

Vēsturiskais pilsētas centrs – Evrora ir iekļauts JUNESKO cilvēces pasaules mantojuma sarakstā. Tā ir viena no senākajām un neparasti skaistām pilsētām ne tikai Portugālē, bet arī visā Eiropā. Atrodās Evora provincē Alentezu, tikai 130km attālumā no Lissabonas, no kurienes Jūs nogādās komfortablā transportā. Evorā ir koncentrējušies liels daudzums dažādu laikmetu unikālu arhitektūras  pieminekļu. Protams vairākās stundās nav iespējams tos sīkumos apskatīt, bet Jūs iegūsiet spilgtas emocijas, daudz spilgtākas nekā iepazīstoties ar pilsētiņu pēc Portugālijas foto. Evoras vēsture ie apbrīnojama pati par sevi. Šo vietu apdzīvoja vēl luiziāņi senos laikos, kas deva tam pirmo nosaukumu – Ebora. Bet 80 – 72 gadā pirms mūsu ēras to iekaroja pulkvedis Sertorijs, tad  bija Cēzara laikmets, bet V gs. pilsētiņa iepatikās bīskapiem, bet VIII gs. sākumā tas nokļuva mavru ietekmē līdz par 1663 – 65 gadiem stratēģiski svarīgu teritoriju sagūstīja spāņi. Otrajā dienas pusē ekskursija pa apburošiem portugāļu provinces pilsētiņām. Bet no sākuma Jūs apmeklēsiet Marfu, kur atrodās iespaidīgs piļu-klosteru komplekss. Tas ir ne vienkārši liels, bet milzīgs! Karalis Žoans V sava mantinieka dzimšanas dienas vārdā vēlējās uzcelt kaut ko dižāku nekā populārais Eskoriāls, tādēļ uzsāka darbu pie pārsteidzoša pēc lieluma projekta Tad Jūs atpūtīsieties zvejnieku ciematā daiļā jūras krastmalā Eriserjerā. Tur līdz mūsdienām saglabājās patīkama savdabīga parastās zvejnieku dzīves atmosfēra ar tās ikdienas darbiem un dzīves patīkamiem mirkļiem. Portugālijā ir daudz ciematu, kurus var saukt par muzejiet zem klājām debesīm. Ciematiņš Žoze Franku – viena no tām. Tas ir tipisks Portugāļu ciemats XX gs. sākuma. To dibināja podnieks Žoze Franku ap seno pili, baznīcu un dzirnavām. Pilsētiņa sastāv no mazām, mājīgām pilsētiņām. Ciematiņā Jūs pagaršosiet tradicionālo vietējo lanču, kas sastāv no garšīgākās vietējās maizes un vītinātas desiņas, kas tiek pagatavota pēc senās receptes un ko aizdzer ar reģionālo vīnu. Ekskursijas beigas plkst. 18.00.

 

6 diena, sestdiena

Ekskursija Sintrā ar pusdienām, regalejra un Pena piļu apmeklēšana, Roka piekraste, kūrorti Kaškajš un Eštorīla.

Brokastis viesnīcā. Pēc brokastīm viesnīcā notiks brauciens un apskates ekskursiju pa Sintru ar divu piļu apmeklēšanu. Pusdienas Sintras vēsturiskajā centrā, tad brauciens Eiropas Rietumu vistālākajā punktāa – kratsmalu Kabu-de-Roka. Pa ceļam uz Lisabonu kūrorta zonu Kaškajš un Eštorilas apmeklēšana. Informācijai: Sintra – sens mavritāniešu pilsētiņa Viduslaikos Portugāļu monarhi brauca un Sintru vasaras atpūtai. Pilsētiņā ir daudz arhitektūras apskates vietu, piemēram: Nacionālā pils ar koniskajām ūdensvada trubām, pasakaini skaistā pils Palasio De Pena un mīklainā muiža Kinta-da-Regaleira. Piekraste Kabu-de-Roka – „Zemes gals”, „Zemes mala” vai vienkārši visrietumiskā Eiropas daļa. Tas izvietots 140m virs Atlantijas okeāna līmeņa. Tur izvietots sena 1772 g. bāka, kas darbojas līdz šai dienai. Piekasrtē var iegādāties unikālu sertifikātu par „Zemes Malas” apmeklēšanu. Kaškajš un Eštorila – ir Lisabonas rivjēra, kur izvietotas zeltainas smilšu pludmales un ir piesātināta nakts dzīve – kazīno, restorāni, klubi. Ekskursijas beigas – 17.00.

 

7 diena, svētdiena

Ekskursija Lisabonā – 5 stundas.

Brokastis viesnīcā. Lisabona, kā Maskava, tika celta uz septiņiem kalniem. Vieta pie Upes Težu ļāva piermiem šīs vietas iedzīvotājiem celt pilsētu. Neskatoties uz to, ka 1755 gadā Lisabona bija praktiski iznīcināta zemestrīces dēļ, kas kļuva par divu cunami un spēcīgu ugunsgrēku iemeslu, pilsētas vēsturiskais centrs ir saglabājis savu unikālo izskatu. Pēc tautā cienījamā markīza pombala rīkojuma senais Beiša rajons bija pilnībā atjaunots, un kļuva vēl daiļāks, gaišāks un elegantāks.

Pirmajā ekskursijas daļā Lisabonā ietilpst:

Neatkarības prospekta, Restaurātoru laukuma, kuru svinīgi izdaiļo granīta obelisks (1886 gads), laukuma Rossiu ar populāro karaļa Pedro IV statuju, greznām bronzas strūklakām un skaisto Nacionālā Tēātra Dona marija II eku apskate, Komercijas laukuma apskati, kurā XV – XVII gs. atradās karaļa Manuela pils. Ekskursija turpināsies ar braucienu pa krastmali. Jūs redzēsiet Tiltu „25 aprīlis”. To uzcēla 1966 gadā tieši virs tās vietas, kur upe Težu savienojas ar atlantijas okeānu. Jūs redzēsiet Belenas dokus un pastaigāsieties pa Alfonsa Albukerke laukumu. Nākošajā ekskursijas daļā Lisabonā Jūs apmeklēsiet klosteri Žeronimušu Belēnā. Tas tika celts XVI gadsimta sākumā, lai atzīmētu Varenos ģeogrāfisko atklājumu laikmetu. Pēc ekspertu viedokļa šis klosteris ir visiespaidīgākais arhitektūras objekts Portugālē manuelino stilā. Jūs gaida vēl viens pārsteigums – iepazīšanās ar izsmalcināto XVI gs. pieminekli – Belēnas torni, kas atgādina pasaku pili.

Ekskursijas nobeigumā jūs redzēsiet monumentu, kas izgatavots no granīta tajos laikos, kad pie varas bija Diktators Salazārs – neviennozīmīga personība, kas atstāja ievērojamu zīmi valsts vēsturē. Piemineklies atspoguļo attioeksmi pretr bagātu ar notikumiem pagātni bijušās varenās impērijas. Tāpat Jūs redzēsiet tagadējā republikas prezidenta rezidenci – Belēnas pili.

Vakarā vakariņas ar fado.

 

8 diena, pirmdiena

Obiduša – Batālija – Nazare – okeāna krastmalē pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem – lieliska iespēja pagaršot zaļo vīnu – Alkobasa – Tomāra.

Brokastis viesnīcā.

Ekskursijas sākumā – apskates ekskursija Obidušā. Apburoša pilsētiņa ļoti iespaido tās viesus. Raksturīgas baltas mājas ir izdaiļotas ar sarkanajiem jumtiem. Visa pilsētiņa ir piepildīta ar grezniem un spilgtiem ziediem. Obidušai apkārt ir augsts nocietinājums, celts viduslaikos. Mazā pilsētiņā ir daudz baznīcu. Šis jaukais ciemats ieguva nosaukumu „līgavu pilsēta”, jo monarhi pavadīja tur laiku pēc laulāšanās.  Ekskursijas programmā – pastaiga pa ieliņām, iepazīšanās ar kapellu Nosa Senjera du Karmu centrālajā laukumā, ar seno Svētās Marijas baznīcu un arābu cietoksni. Iepazīšanās ar viduslaiku abbatiju Alkobasā, celtu agrās gotikas stilā. Klosterī tika apglabāti Burgūnas dinastijas pārstāvji. „Klusēšanas klosteris” atšķirās ar izsmalcinātību, jo to tik ļoti mīlēja karalis-dzejnieks Dinišs. Tieši tur tika apglabātslaulātais monarhu pāris Ineša de Kaštru un Pedru I. Tālāk ekskursija turpinās Bataljā, kur atrodās klosteris Santa Marija da Viktorija. Šis klosteris – ir īsts portugāļu arhitektūras šedevrs. To uzcēla karalis Žoans Iviņa uzvaras vārdā par Spāņiem 1385 gadā. Aviskās karaļu dinastijas apbedīšanas vietas apskatīšana. Kas atšķirās ar manuelino un anģu gotiskā stila sajaukumu. Pedējais brauciena punkts – pilsētiņa Tomāra Nabanas upes krastā. Ta atrodās 140 km attālumā no Lisabonas. Šī apdzīvotā vieta parādījās rekonkistas laikos un ilgu laiku to vadīja tamplijeru ordenis. Saskaņā ar ekskursijas programmu – varenā Kristus Ordeņa 1160. gada Klostera apskate. Tā ir grandiozākā celtne Portugālijā. Iespējams, ka tieši tur ir paslēpts mīklainais Graāls. Pēc ekskursijas – transfērs uz lidostu. Transfēra uz lidostu.

 

Cenā iekļauts:

Dzīvošana viesnīcās pēc izvēles: 3*, 4*, 5* ar brokastīm;

Pārbraucieni un ekskursijas programmā ar krieviski runājošu ģidu;

Transfēri, atbraucot Portugālijā.

 

Papildus tiek apmaksāts:

Apdrošināšana;

Biļetes dažos muzejos, pilīs (ap 45 Eur par visu programmu) – tiek apmaksāti uz vietas.

 

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!