KAĻIŅINGRADA. IEPAZĪSTI DZINTARA PIEKRASTI!

Cena no: 179 € | 3 Dienas

Kaļiņingrada, ciematpilsēta Jantarnija, Svetlogorska, Zeļenogradska, Kuršu kāpas. Arhitektūra, muzeji, degustācijas,daba!


18.10.2019.


Lai saņemtu informāciju par vietu pieejamību lūdzam sūtīt pieteikumu vai pieprasīt tūres cenu info@sofiture.lv!


1.diena
Izbraukšana no Rīgas 5:00. Lietuvas- Krievijas robežas šķērsošana.
Ekskursija “Kaļiņingrada Kēnigsbergā un Kenigsberga Kaļiņingradā”. Ekskursijas laikā iepazīsiet pilsētu, kurai Pregolas upes krastā ir trīs ostas, pilsētu, kurai ir divi nosaukumi Kaļiņingrada un Kēnigsberga – reālā un mītiskā pilsēta, kurā katrai ielai ir divi nosaukumi. Ekskursijas maršruts vedīs caur vecpilsētas rajoniem, kas saglabājušies vēl no 18.-20.gs. un pēc tam gar iekšpilsētas aizsargjolsu, ko veido pilsētas vārti,ravelīni un torņi. Ekskursijas laikā ielūkosimies marcepāna muzejā – veikalā, kur uzzināsim, kā top šī delikatese, aplūkosim interesantus muzeja eksponātus un nobaudīsim šo gardo našķi. Ekskursijas laikā paredzētas pusdienas. Šo pilsētu pazīst arī kā Imanuela Kanta pilsētu- to sajust var viruālajā pastaigā muzejā “Fridlandskije vorota” vai apmeklējot ērģeļmūzikas koncertu Kaļiņingradas katedrālē (par papildus maksu 400 RUBi/cilv.). Katedrāles gotisko velvju un baroka ērģeļu apskate papildinās iespaidus par šo pilsētu.

2.diena
Brokastis. Ekskursija “Dzintara piekraste” 9:00 – 17:00. Apmeklēsim unikālu vietu- pilsētciematu Jantarnija (bijusī Palmnikene), kurā atrodas 90% no pasaules dzintara krājumiem. Uzzināsiet dzintara ieguves vēsturi un paša Palmnikenes ciemata vēsturi kā arī iziesim pie Baltijas jūras platākās pludmales. Apskatīsimies, kā dzintars tiek iegūts un ja atradīsiet kādu gabaliņu šī saules akmens, varēsiet to paturēt sev par piemiņu un papildus saņemt vēl “Dzintara pētnieka” titulu! Uzzināsim dzintara pielietojumu no sendienām līdz mūsdienām. Iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “Dzintara lietu meistars” ( parpapildus maksu 300 RUB/cilv.) un iemēģināt roku juveliera meistara amatā, bet rotas lieta, ko izveidosiet, glabās “Dzintara piekrastes” siltumu! Pusdienas.
Pārbrauciens uz Svetlogorsku. Ekskursija “Pastaiga pa Raušenu”. Pilnībā saglabājusies Austrumprūsijas kūrortpilsēta- Svetlogorska. Šķiet, ka pilsētas ielas vēl atceras komponistu Kārli Oto Ērenfrīdu Nikolai, Nobela prēmijas laureātu Tomassu Mannu un mākslinieci Kēti Kolvicu. Pilsētas apburošās ainavas un pasaku mājiņas, kas izvietotas līkumotajās ieliņās, atstāj iespaidu pat pieredzējušāko ceļotaju sirdīs. Pilsētas viesiem tiek piedāvāts apmeklēt galeriju- darbnīcu “Vtoroje solnce” (Otrā saule), kur sīki un smalki var uzzināt visu par “Saules akmens” apstrādi un palūkoties, kā to dara īsti juveliermeistari. Atgriešanās Kaļiņingradā.

3.diena
Brokastis. Viesnīcas numuru atbrīvošana. Ekskursija “Pastaiga pa Krancu” 9:00 – 17:00. Ceļojums pa vienu no Baltijas jūras piekrastes senākajiem kūrortiem- Zeļenogorsku. Bijusī Kranca ir diezgan labi saglabājsi vācu laika arhitektūras tēlu, lai gan lielākā daļa ēku tika pārveidotas – novienkāršotas. Pats poplulārākais apskates objekts ir senatnīgias ūdens tornis, kas celts 1905.gadā. Pastaigāsim pa šaurajām līkumotajām ieliņām, kuras ved gar nelielām mājiņām un apmeklēsim Spaso-Preobraženskij katedrāli (19.gs beigas). Pastaigu pabeigsim pilsētas promenādē.
Ekskursija “Jūras, kāpu un putnu balsuvalstība”. Smilšu kāpa, kuras platums ir 400m līdz 4km, kas stiepjas starp Baltijas jūru un Kuršu līci, stāsts par cilvēka mijiedarbību ar dabu. Ekskursijas laikā apmelkēsim nacionālā parka Muzeju kompleksu (janvāris – aprīlis) vai ornitoloģijas staciju (aprīlis- maijs) un eco maršrutu “Dejojošais mežs”. Skatīsim klejojošās smilšu kāpas un apmežotās kāpas, kuru augstums sasniedz 40m virs jūras limeņa, dzirdēsim dažādu putnu dziesmas un , iespējams, ieraudzīsiet savvaļas zvērus. Apmeklēsim privāto zivju kūpinātavu ar veikalu un baudīsim pusdienas, kur jums pasniegs gardu, nesen ķertu zivi. Ekskursijas beigas. Krievijas – Lietuvas robežas šķērsošana. Dodamies mājup pa Kuršu kāpu Lietuvas pusē, Klaipēda. Atgriešanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:
1 vieta autobusā;
Transporta un ceļu izdevumi;
Nakšņošana 3* viensīcā Kaļiņingradā 2 naktis;
Ēdināšana: 2 brokastis viesnīcā, 3 pusdienas saskaņā ar programmu;
Visas programmā minētās ekskursijas ar vietējiem gidiem krievu valodā;
Ekoloģijas nodeva,
prāmja biļete Lietuvā;
Grupas vadītāja pakalpojumi
;Ieejas biļetes: muzejs Fridlanskiji vorota”, Dzintara kombināta skata laukums, ornitoloģiskā stacija;

Papildus izdevumi:
Palīdzība e-vīzas noformēšanā 10EUR
Medicīniskā apdrošināšana: līdz 64 g.v. 3.80EUR, no 65 g.v. līdz 70 g.v. 7.60EUR, no 71 g.v. 11.40EUR (apdrosināšana jāņemvienu dienu ilgāk kā ceļojuma beigu datums).
Ērģeļmūzikas koncerts 400 RUB;
Piedalīšanās radošajā darbnīcā “Dzintara lietu meistars” 300 RUB,
Vakariņas viesnīcas restorānā no 350 RUB

Uzmanību! 
Ceļojumam uz Kaļiņingradu (Krievijas Republika) nepieciešams nokārtot bez maksas e-vīzu!!!http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html