Itālijas Dienvidi: Vezuvs, Amalfi piekraste un atpūta Kapri Salā

Cena no 720 € | 8 Dienas

Sorrento – vispievilcīgākais un visvairāk apmeklētākais kūrorts gleznainajā Amalfi piekrastē, Itālijā Tirēnu jūras krastā. Senie Pompeji – dod pilnīgu ieskatu par Romas impērijas pilsētas ikdienas dzīvi. Vulkāns Vezuvs – ielūkojoties vulkāna krāterī, pārņem nereālas izjūtas. Amalfi piekraste – slavena ar savu izroboto krastmalu, gleznainajām pilsētiņām, brīnišķīgajām pludmalēm un dabasskatu dažādību. Kapri sala – tiek uzskatīta par vienu no slavenākajām un greznākajām pasaules salām un tās skaistums vienmēr ir vilinājis cilvēkus…

1.diena – kad aizbraucu es uz Sorrento

Lidojums Rīga – Roma plkst. 11:20 – 13:25. Brauciens uz Itālijas dienvidiem – Kampānijas reģionu. Iekārtošanās viesnīcā Sorrento.
Sorrento – neliela Kampānijas pilsētiņa Tirēnu jūras krastā, no kuras paveras lielisks skats pāri Neapoles līcim uz Neapoli, Vezuvu un Kapri. Sorrento klintis, antīkās villas un luksusa viesnīcas saistījušas šeit ne vienu vien slavenību… Sorrento ir vispievilcīgākais un visvairāk apmeklētākais kūrorts Amalfi piekrastē ar daudziem veikaliņiem, viesmīlīgām kafejnīcām un tavernām, kas piedāvā tai skaitā pašu noķertas un grillētas zivs ēšanu, uzdzerot ledaino „Lacrima Christi”, kas gatavots no Vezuva nogāzē augušām vīnogām vai „Limončello” – šim reģionam raksturīgu alkoholisku dzērienu no citrona, cukura, spirta un ūdens. Īstas romantikas meklētājiem iesakām izbaudīt siltos vakarus kādā no Sorrento kafejnīcu terasēm pie galdiņiem sveču gaismā un neiztrūkstošo sarkano rozi uz tā… Nakts viesnīcā Sorento.

2.diena – kas bija rakstīts Plīnija Vecākā vēstulēs? Baismās pagātnes liecības

Brokastis viesnīcā. Pompeji – Vulkāna Vezuvs divu dienu ilgušā izvirdumā sagrautā un daļēji pelnos apraktā antīkās Romas pilsēta, kas atrodas līdzās Neapolei un ir iekļauta UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Pompeji tika praktiski pilnīgi nodedzināti un aprakti zem vairāk nekā 18 m biezas vulkānisko pelnu kārtas m.ē. 79. gadā. Daudzus gadsimtus tā gulēja zem biezās lavas kārtas, bet kad sākās izrakumi, pilsēta atklājās tāda, kāda tā bija toreiz: dažās ēkās bija saglabājušās pat skulptūras un gleznas, uz māju sienām redzami uzraksti, bagāto patriciešu greznās villas ar freskām, tirgus laukums, kur norisa pilsētas sabiedriskā dzīve… Pilsēta dod pilnīgu ieskatu par Romas impērijas pilsētas ikdienas dzīvi un ik uz soļa jūtama satriecošā pagātnes elpa…Vezuvs – 1279 m augstais, vēl līdz šim darbojošais vulkāns un brīnišķīgā panorāma uz Neapoles līci. Pa serpentīnu uzbraucot Vezuva nogāzē, pieejot tam tik tuvu, cik vien iespējams, un ielūkojoties vulkāna krāterī, pārņem nereālas izjūtas. Ilgus gadus vulkāns nav izvirdis, bet laiku pa laikam no tā izplūst dūmi un notiek vājas zemestrīces…Vakarā atgriešanās un nakts viesnīcā Sorento.

3.diena – brīva diena

Brokastis viesnīcā. Brīva diena atpūtai pludmalē un Sorrento pilsētas atmosfēras baudīšanai. Iespējams apmeklēt zemnieku saimniecību ar Mocarellas siera un Sallermo vīnu degustāciju.
Nakts viesnīcā Sorento.

4.diena – „Dvēselei vajag vairāk telpas nekā miesai„ vai Paradīze, no kuras negribas atgriezties

Brokastis viesnīcā un nesteidzīgs brauciens gar Amalfi piekrasti, kas slavena ar savu izroboto krastmalu, gleznainajām pilsētiņām, brīnišķīgajām pludmalēm un dabasskatu dažādību, tā iekļauta UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Skatam pavērsies elpu aizraujošs skaistums – bugenviliju un akāciju ziedos slīgstošas terasveida pilsētiņas ar šaurām serpentīnu izlocītām ieliņām, kas ar vienu sānu piekļaujas piekrastes klintīm, bet ar otru atveras tirkīzzilajiem līča ūdeņiem. Pozitāno ciems, Amalfi – piekrastes lielākā pilsēta, tās lielākais lepnums ir 10.gs katedrāle ar krāšņu bagātīgi dekorētu13.gs. fasādi, Ravello. Tāpat ļoti krāšņi ir Čimbrones un Rufolo villu dārzi, kas atzīti par vieniem no pasaules skaistākajiem dārziem. Skats, kas no tiem paveras iedvesmoja Rihardu Vāgneru radīt operu”Parsifāls”. Vakarā atgriešanās un nakts viesnīcā Sorento.

5.diena – stāsts par Sanmikelu vai skaistākā ainava pasaulē

Brokastis viesnīcā. Braucins ar kuģīti uz Kapri salu, kur arvien ir saulains laiks gluži kā Edenes dārzā. Kapri sala tiek uzskatīta par vienu no slavenākajām un greznākajām pasaules salām un tās skaistums vienmēr ir vilinājis cilvēkus. Tā ir bijusi gan imperatoru rezidence ar pasakainām villām un klosteru mītnēm, gan arī trimdas vieta. Skaistos Augusta dārzus, kaut arī tie ir pavisam neliels iekopts ziedošu apstādījumu pakalns, ir vērts apmeklēt tieši tās panorāmas laukuma dēļ: acis priecē smaragdzilais jūras līcis un majestātiskās Farglioni klintis. Vieta, no kurienes ceļotāji sāk salas apskati ir Marina Grande – salas osta. Viduslaiku kvartāla šauro ieliņu labirinti aicina tajos paklejot, ļaujoties to burvīgumam. Durvis ver Sv.Stefana baznīca. Anacapri. Aksela Muntes villa. Daudziem Itālijas mīlestība sākas tieši te, raugoties zilajā lagūnā no kalnu virsotnes. Īpaši romantisku skatu padara ziedošām bugenvilijām apvītās baltās kolonas, kas šo idillisko ainavu pārvērš burvīgā gleznā ar izsmalcinātu ierāmējumu. Barbarosas pilsdrupas, Sanmikelas baznīca ir vietas, kuras noteikti jāapmeklē. Ar pacēlāju uzbraucot Monte-Solaro kalna virsotnē paveras galvu reibinošs skaistums. Salā daudz lodžiju, terašu un lapeņu, kā visā Amalfi piekrastē, lai skatītos saulē, jūrā un mākoņos. Labvēlīgos laika apstākļos var apmeklēt Zilo Grotu – alu, kurā var nokļūt ar laivu no jūras puses un skatīt Dieva un dabas radīto brīnumu – zaigojošo zilo gaismu. Lai justos kā pilntiesīgs salas iemītnieks, iesakām nobaudīt kaktusu saldējumu, slavenās itāļu augļu sulas „Succhi di frutta” vai glāzīti „Limoncello”…
Vakarā atgriešanās un nakts viesnīcā Sorento.

6. – 7.diena

Brokastis viesnīcā. Brīvas dienas atpūtai pludmalē un Sorrento pilsētas atmosfēras baudīšanai. Kādā no vakariem iesakām nobaudīt dienvidu karstasinīgās dejas Sorento klubiņā – „Tarantellas šovs”. Nakts viesnīcā Sorento.

8. diena – sveikas mājas, mīļās mājas!

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz Romu, uz lidostu. Lidojums Roma – Rīga plkst. 13:55 – 18:05.

Cenā iekļauts:

 • lidojums Rīga – Roma – Rīga;
 • transfērs Romas lidosta – Sorrento – Romas lidosta;
 • nakšņošana Sorrento 7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm (2-3 vietīgos numuros ar ērtībām);
 • ekskursiju programma grupas vadītāja pavadībā;
 • medicīniskā apdrošināšana.

Cenā nav iekļauts:

 • 4. dienas ekskursija – 40 EUR
 • Tarantellas šovs Sorento – 25 EUR
 • Vezuvs – 6.50 EUR
 • Pompeji-drupas – 11 EUR
 • 3 dienu apvienotā sabiedriskā transporta karte – 20 EUR
 • Degustācija – 13 EUR
 • kuģītis uz un no Kapri – 30 EUR
 • A.Muntes villa – 6 EUR
 • Pacēlājs uz Monte Solaro – 10 EUR
 • Villas Rufolo dārzi – 5 EUR
 • kuģītis apkārt Kapri salai un Zilā grota – 30 EUR
 • Ēdienreizes.

Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādīto objektu secība var mainīties.
Pieteikšanās ceļojumam – iemaksājot avansu 200 EUR no kopējās summas.

Gids: Ligita Beķere

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!