ITĀLIJA – VAL GARDENA / decembris 2017 – marts 2018

Cena no 675 € | 8 Dienas

SLĒPOŠANAS TRASES VAL GARDENA REĢIONĀ

Lidojumu periods: 30.12.2017 – 10.03.2018

 

Brīnišķīgi skaistā Val Gardenas ieleja ir viens no labākajiem Itālijas kalnu slēpošanas reģioniem. Noteikti jāpiemin viena svarīga Val Gardenas kalnu slēpošanas reģiona trašu īpatnība – daudzas no tām ved tieši uz kūrortpilsētiņām (proti, iespējama slēpošana “līdz durvīm”). Val Gardenas ielejā atrodas trīs kalnu slēpošanas kūrorti ar labi attīstītu infrastruktūru un dzīvespriecīgu gaisotni: Ortizeji (Ortizei/St.Ulrich), Santakristina (Santa Cristina) un Selva Gardena (Selva Gardena/Wolkenstein). Jāpiezīmē arī, ka katrā ielejas kūrortā ir kalnu slēpošanas skolas, t.s. slēpošanas bērnudārzi un klubi ar speciālām apmācības programmām. Tāpat reģionā ir 3 snovparki ar half-pipe rampām un borderkrosa trasēm. Vēl ierīkotas distanču slēpošanas trases 98 km kopgarumā, kā arī kamaniņu trase 7 km garumā. Starp ielejas kūrortpilsētiņām kursē Ski Bus (Val Gardenas ielejā autobusa pakalpojumi nav iekļauti ski-pass kartes cenā, tie ir par maksu).

Val Gardenas ielejas kūrortos ir brīnišķīgas iespējas pievērsties sportam. Kūrortos var ne tikai slēpot pa kalnu slēpošanas un distanču trasēm, bet arī spēlēt tenisu, slidot, peldēt, nodarboties ar fitnesu, doties izjādēs utt. Ielejas kūrortpilsētiņas ir kā radītas, lai nodarbotos ar sportu, aktīvi atpūstos un izbaudītu skaisto dabu. Labākās diskotēkas, après-ski bāri un veikali atrodas Ortizeji pilsētiņas centrā, tāpēc izklaides pasākumu un vakara dzīves baudītmīļiem, kuri apmetušies Selva Gardenas un Santakristinas kūrortpilsētiņās, piektdienās un sestdienās pieejams arī “nakts Ski Bus”

 

Selva Gardena (1563 m v.j.l.) – ir sportiskākā ielejas kūrortpilsētiņa. Val Gardenas ielejas slēpošanas rajoni un zonas ietilpst Sella Ronda kalnu slēpošanas reģionā: no Ciampinoi virsotnes (2254 m v.j.l.) iesākas “zaļais”maršruts (Val di Fassas ielejas virzienā), bet pacēlājs-telekabīne “Dantercepes” nogādā slēpotājus “oranžā” maršruta trasēs (Alta Badia ielejas virzienā). Šis ir slēpošanas rajons ar daudzu veidu trasēm – savam meistarības līmenim un prasmēm piemērotas atradīs jebkurš slēpotājs. Lai nobrauktu no Ciampinoi virsotnes, nepieciešama laba slēpošanas tehnika – kūrortā ir gan sarežģītas melnās trases, gan daudz interesantu sarkano, pa kurām var aizslēpot tieši uz pilsētiņu. Uzmanības vērta arī Dantercepies-Selva trase: tā ir gara un tās augstumu starpība sasniedz 737 m. Izvēloties tehniski sarežģīto melno trasi vai plato sarkano nobraucienu uz Selvas centru, iespējams sajust, cik nopietni svilpo vējš gar ausīm. Slēpotājiem vieglākas trases atrodas Piz Seteur-Plandi Gralba slēpošanas nogāzēs. Nedaudz augstāk atrodas snovparks “Piz Sella” – ar half-pipe rampu, borderkrosa trasi, ledus tuneli un tramplīnu, kas stilizēts automobiļa veidolā. Slēpotājiem-iesācējiem savukārt piemērotas būs ne pārāk garās Selva Gardena trases, kurām ērti piekļūt ar pacēlājiem, kā arī lēzenās trases nogāzēs, kas atrodas labajā pusē no Passo Sella (2244 m v.j.l.) virsotnes.

 

KATIUSCIA RESIDENCE (SELVA) 2 * – bez ēdināšanas – no 675.00 Eur

MEZDI HOTEL GARNI (SELVA) 3 * – bez ēdināšanas – no 903.00 Eur

BEL MONT HOTEL (SELVA) 3 * – ar brokastīm un vakariņām – no 1057.00 Eur

SOMONT (SELVA) 4 * – ar brokastīm un vakariņām – no 1284.00 Eur

Santakristina (1438 m v.j.l.) atrodas starp Selva Gardenu un Ortizeji. Kūrortpilsētiņā valda romantikas un miera gaisotne. Šo kūrortu bieži vien izvēlas ģimenes pāri un slēpotāju kompānijas ar dažādu sagatavotības līmeni. Slēpotāji var izvēlēties gan Sella Ronda slēpošanas loka trases (izmantojot telekabīni “Saslong” un krēslu pacēlāju “Sochers”, kas nogādā uz Ciampinoi virsotni, no kuras pretēji pulksteņrādītāja virzienam var slēpot pa zaļo maršrutu), gan slaveno melno trasi “Saslong”, kurā ik gadu tiek rīkots Pasaules kausa izcīņas posms. Savukārt pretējā kūrorta pusē ir tehniski vienkāršas un lēzenas slēpošanas nogāzes, kas ir ideāli piemērotas iesācējiem (Col Raiser-Seceda slēpošanas zona ir tik plata, ka tajā var “izmest” praktiski jebkura rādiusa loku). Apakšzemes vilciens “Ronda Express”, kas kursē starp “Saslong” un “Col Raiser” pacēlājiem, savieno Santakristinā ielejas pretējās puses.

 

TOURING HOTEL (SANTA CRISTINA) 3* – ar brokastīm un vakariņām – no 1071.00 Eur

Оrtizeji (1236 m. v.j.l.) ir viskrāšņākais ielejas kūrorts, tajā ir sava lokālā slēpošanas zona Alpe di Siusi ar sarkanajām un zilajām trasēm iesācējiem. Visvienkāršākās trases atrodas pie “Palmer” pacēlāja Ortizeji kūrorta centrā (pie Alpe di Siusi telekabīnes). Vidējas sagatavotības līmeņa slēpotāju īpašu uzmanību raisīs ļoti skaistā La Longia sarkanā trase (10,5 km garumā), kas no Seceda virsotnes vijas pa mežu un ainavisku aizu ar sasalušiem ūdenskritumiem. Pieredzējušiem un par sevi pārliecinātiem slēpotājiem nav tiešas izejas uz Sella Ronda slēpošanas loka trasēm, taču, nokļūstot ar pacēlāju Seceda virsotnē, pēc tam var nobraukt uz Santakristinu, no kurienes apakšzemes vilciens “Ronda Express” nogādās pretējā ielejas pusē, un tad jau (ar pacēlājiem) vaļā ceļš uz Ciampinoi un Sella Ronda slēpošanas loka trasēm.

 

VILLA EMILIA (ORTISEI) 3 * – ar brokastīm – no 775.00 Eur

 
Ceļojuma cenā iekļauts:
– lidojums no Rīgas, bagāža 20kg + rokas bagāža 8kg + ski soma;
– transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;
– dzīvošana izvēlētajā viesnīcā (7 n.), ēdināšana;
– pārstāvju pakalpojumi visa atpūtas ceļojuma laikā.

 

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!