ITĀLIJA – LIVINJO, BORMIO / decembris 2018 – marts 2019

Cena no 613 € | 8 Dienas

SLĒPOŠANAS TRASES ALTA VALTELLINA REĢIONĀ

Lidojumu periods: 30.12.2017 – 10.03.2018

alta

Livinjo
Livinjo ir divi galvenie slēpošanas rajoni, abi – Mottolino (Mottolino) un Karosello (Carosello)  – dabas radīti. Tos savieno bezmaksas Ski Bus satiksme. Karosello zonā ērts funikulieris nogādās slēpotājus 2792 m augstumā. Tur sākas sarkanās trases ar pietiekami interesantu reljefu, taču ne ļoti sarežģītas. No pilsētiņas Karosello virzienā iet arī daudzi bugeļtipa pacēlāji, kuri apkalpo zilās trases. Savukārt Mottolino slēpošanas rajona virzienā – uz 2349 m augstumu – kursē jaudīga telekabīne. Pieredzējuši un prasmīgi slēpotāji kartē atradīs vairākas melnās trases, taču tās ir lēzenas. Var slēpot arī ārpus nospraustajām trasēm, taču tad, iespējams, būs vajadzīgs gids, bet tas nav lēts pakalpojums. Pietiekami interesantas sarkanās trases ierīkotas no Karosello lejup uz Federiju (Federia) – tās patiks slēpotājiem ar zināmu pieredzi un stāžu.
Kalnu slēpotājiem ar vidējām prasmēm slēpošanai būs piemērots praktiski viss Livinjo ielejas apgabals, tomēr garā nobrauciena trase, kura atrodas zemāk par Mottolino, tiek uzskatīta par vislabāko.
Livinjo atrodas Wellness centrs “Aquagranda Livigno Wellness”, kurš iemantojis popularitāti ar savu “melno pērli” – baseinu, kas stilizēts melnā krāsā. Apmeklētāju labsajūtai centrā ir vairāki baseini, sauna, tvaika pirtis, džakuzi; tiek piedāvāts arī SPA procedūru komplekss.
Livinjo pat mūsdienās zināmā mērā izskatās kā liels lauku ciems – bruģētas ieliņas, koka guļbūves un chalet tipa celtnes, vienkārša izturēšanās saskarsmē. Ir ļoti daudz vietu, kur par smiekla naudu var notiesāt milzīgu picu vai izdzert šeit izslavēto „Bombardino” kokteili (karsta brendija un olu liķiera sajaukums ar uzputotu saldo krējumu). Bet Duty Free veikali, kuru pilsētiņā ir vairāk par diviem simtiem (tajos, kā smejies, varbūt strādā bijušie kontrabandisti), apgādā interesentus ar konjaku, smaržām un cigaretēm.

Blakus esošās Livigno viesnīcas:

CASA FRANCA APARTMENT (LIVIGNO) Apts – bez ēdināšanas – no 746.00 Eur

LIVING CANTON APARTMENTS (LIVIGNO) Apts – bez ēdināšanas – no 613.00 Eur

ALASKA (LIVIGNO) 3 * – ar brokastīm un vakariņām– no 879.00 Eur

MEETING HOTEL (LIVIGNO) 4 *  – ar brokastīm – no 932.00 Eur

PARE` HOTEL (LIVIGNO) 3 * – ar brokastīm un vakariņām– no 988.00 Eur

 

livinjo

Bormio

Bormio (Bormio), kas atrodas 1225 m virs jūras līmeņa, ir viens no prestižākajiem Alpu kūrortiem, kurā tiek rīkotas visaugstākā līmeņa kalnu slēpošanas sacensības. Kūrorts ir visvairāk piemērots tiem slēpotājiem, kam patīk gari un interesanti nobraucieni. Nogāžu sagatavošana slēpošanai kūrortā atbilst visaugstākajam līmenim un prasībām, bet lielākā daļa trašu ir vidējas grūtības pakāpes. Tiesa ir arī tādas, kas ieteicamas tikai pieredzējušiem kalnu slēpotājiem. Asu izjūtu cienītāji ar trošu pacēlāju var nokļūt Bormio sistēmas pašā sirdī – Cima Bianca smailē (3017 m), no kuras paveras neaizmirstams skats uz visu Valtellinas kalnu sistēmu. Nobraucienu trases, kas sākas Cimino kalnā – Valbella un Betulle – ir ieteicamas tikai pieredzējušiem un prasmīgiem slēpotājiem. Tie, kuriem vēl nav pietiekoši lielas pieredzes un attiecīgu prasmju, var lieliski pavadīt laiku San Ambrogio un Ermellini kalnu nogāzēs, jo īpaši tāpēc, ka arī tajās ir visai pieklājīga augstumu starpība – 1800 m. Un vēl jau var nobraukt arī pa slaveno Stevio trasi, kurā leģendārais Alberto Tomba izcīnīja savu pirmo Pasaules kausu.
Visas Bormio trases sen jau ir apguvuši arī snovotāji, kuri gan vairāk iecienījuši netālā Santakatarinas (Santa Catarina) kūrorta piedāvātās trases, kas gan šķiet nedaudz dīvaini, jo vairums pacēlāju kūrortā ir bugeļtipa.
Bormio ir īsts, tradicionāls itāļu kūrorts ar tam raksturīgu promenādi vakara pastaigām (kā parasts, pilsētas centrālajās ielās, kur daudz veikalu, kafejnīcu, bāru, restorānu). Pavisam pilsētā ir 17 restorāni, 35 bāri, naktsklubs. Tāpat ir liels sporta centrs, segtā slidotava, baseins. Arī divi Wellness centri ar termālajiem ūdeņiem. Un viena no Itālijā labākajām kalnu slēpošanas skolām. Bormio pilsētā netrūkst ievērojamu kultūrvēsturisku apskates objektu, t.sk. 12. gs. celtā St. Vitale katedrāle, 15. celtais Alberti tornis (Torre degli Alberti), 16.-17. gs. celtais tornis ar pulksteni, 17-18. gs. celtais Palazzo De Simoni nams, kurā ierīkots pilsētas muzejs ar bagātu mākslas, sadzīves un etnogrāfijas priekšmetu kolekciju, senatnīgās „Bagni Vecchi” termas u.c. objekti.

Blakus esošās Bormio viesnīcas:

JOLLY RESIDENCE (BORMIO) 3 * – bez ēdināšanas – no 646.00 Eur

CERVO (BORMIO) 3 * – ar brokastīm – no 663.00 Eur

ALU` (BORMIO) 3* Super – ar brokastīm un vakariņām– no 1020.00 Eur

PALACE WELLNESS & BEAUTY HOTEL (BORMIO) 4 *  – ar brokastīm un vakariņām– no 1027.00 Eur

BAGNI VECCHI HOTEL (BORMIO) 4 * – ar brokastīm– no 1359.00 Eur

BAGNI NUOVI GRAND HOTEL (BORMIO) 5 * – ar brokastīm un vakariņām– no 1440.00 Eur

bormio

 
Ceļojuma cenā iekļauts:
– lidojums no Rīgas, bagāža 20kg + rokas bagāža 8kg + ski soma;
– transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;
– dzīvošana izvēlētajā viesnīcā (7 n.), ēdināšana;
– pārstāvju pakalpojumi visa atpūtas ceļojuma laikā.

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!