ITĀLIJA – KRONPLACA / decembris 2018 – marts 2019

Cena no 688 € | 8 Dienas

SLĒPOŠANAS TRASES KRONPLACA REĢIONĀ

Lidojumu periods: 30.12.2017 – 10.03.2018

 

Kronplacas reģions (itāļu val. – Plan de Corones; nosaukums vācu val. – Kronplatz) atrodas Dienvidtirolē un iekļauj sevī vairākas ielejas, kas koncentrētas ap tāda paša nosaukuma kalnu masīvu. Par savu nosaukumu Kronplaca var pateikties kādam nozīmīgam notikumam – tieši uz šī kalna plakanās un plašās virsotnes, kas ir apkaimē valdošā, notikusi šī reģiona valdnieces, skaistās un neuzvaramās ladīnu princeses Dolasilas kronēšana.

Kopumā reģiona ielejās (Val Pusteria – tās lejas daļā; Valle Aurina; Valle D`Anterselva; Valle di Casies), augstumā no 786 m līdz 1650 m atrodas 13 ciemi, kas ir ziemas atpūtas un kalnu slēpošanas kūrorti. Lielākie un atpūtniekiem un slēpotājiem interesantākie ir: Bruniko (Brunico jeb Bruneck), Riskone (Riscone) un Sanvidžilio (San Vigilio).

Snovborda fanu priekam reģionā ierīkots moderns snovparks “Plan de Corones” (Snow park/fun park; Kicker (Jump/Ramp); Rails/Slides; Boxes; Corner/Hip; Beginner/Easy Line; Chill Area). Iegādājoties vienoto Dolomiti-Super-Ski ski-pass karti, Kronplacas kūrortu viesiem paveras iespēja slēpot 12 kūrortos, kuri ietilpst Dolomiti-Super-Ski kalnu slēpošanas reģionā. Turklāt vien 20 km no Kronplacas atrodas Alta Badia slēpošanas kūrorts, no kura iespējams nokļūt Sella Ronda kalnu slēpošanas areāla trasēs.

Kronplacā vienmēr tiek pielietotas jaunākās tehnoloģijas – lieli līdzekļi pastāvīgi tiek investēti infrastruktūras attīstībā, trašu un pacēlāju sistēmas uzlabošanā, un pateicoties tam, Kronplaca ir viens no vismodernākajiem kalnu slēpošanas kūrortiem Eiropā. Vairāk nekā 100 km kopgarumā ierīkotās trases un jaunākās paaudzes pacēlāji ļauj nosaukt Kronplacas 2275 m augsto kalnu masīvu par kalnu slēpošanas „kompleksu”, kas atbilst visprasīgāko slēpotāju un snovbordistu vēlmēm. Saules apoloģēti var baudīt jaukos saulstarus garajās, uz trim debespusēm pusēm pavērstajās nogāzēs, kuras ved uz ieleju, kā arī plašajā plato, kas atrodas kalna virsotnē.

Pateicoties tam, ka Kronplacas kūrortu slēpošanas trases 100% var noklāt ar mākslīgo sniegu, trasēs ir iespējams nodrošināt visaugstākā līmeņa sniega kvalitāti un attiecīgus apstākļus drošai slēpošanai. Frīraida un frīstaila slēpošanas stilu piekritējiem lieliska iespēja paveras jaunajā snovparkā “Snowpark Plan de Corones” (Snow park/fun park; Kicker (Jump/Ramp); Rails/Slides; Boxes; Corner/Hip; Beginner/Easy Line; Chill Area). Kūrortos ir ierīkotas dažādas slēpošanas zonas un t.s. bērnu parki, lai arī bērniem slēpošana sagādātu prieku un patikšanu. Turklāt, lai uzlabotu slēpošanas prasmes, papildus iespējams izmantot arī slēpošanas skolu piedāvātās profesionālās apmācību programmas.

TOLDERHOF RESIDENCE (VALDAORA) 3 * – bez ēdināšanas – no 688.00 Eur

POST HOTEL (VALDAORA) 4 * – ar brokastīm – no 849.00 Eur

MUHLGARTEN HOTEL(SAN LORENZO) 4 * – ar brokastīm un vakariņām – no 1083.00 Eur

 

Bruniko (itāļu val. – Brunico; nosaukums vācu val. – Bruneck) atrodas 838 m augstumā – šī senā pilsētiņa ir lielākā apdzīvotā vieta Kronplacas reģionā. Pilsētiņa dibināta blakus klosterim un tāda paša nosaukuma pilij 1256. gadā, un kopš tā laika ir galvenais Val Pusteria ielejas kultūras, reliģijas un administratīvais centrs. Patlaban Bruniko ir ceturtā lielākā Dienvidtiroles pilsēta ar 15 000 iedzīvotāju. Tiesa, ziemas sezonā iedzīvotāju skaits, pateicoties daudzajiem tūristiem, ievērojami pieaug. Tūristi ierodas uz biatlona sacensībām vai vienkārši baudīt kalnu slēpošanas priekus. Bruniko vecpilsētā ir vairākas kolorītas ielas ar viduslaiku apbūvi, kur iekārtoti restorāni un bāri, veikali. Tomēr visā visumā pilsētas dzīvi raksturo moderns saturs un lietišķāka gaisotne nekā citās Kronplacas reģiona apdzīvotajās vietās.

Tuvākais pacēlājs, kas nogādā Kronplacā, atrodas aptuveni 4 km no Bruniko – Riskonē. Līdz ar to skaidrs, ka daudziem tūristiem nepieciešams izmantot Ski Bus pakalpojumus. Tomēr šis salīdzinoši nelielais trūkums tiek kompensēts – un ar uzviju – ar daudzveidīgajām brīvā laika pavadīšanas iespējām vakarā. Turklāt vairums Bruniko viesnīcu saviem klientiem piedāvā bezmaksas shuttle bus transferu (turp un atpakaļ) uz apakšējo pacēlāju staciju Riskonē – tūristiem tikai jāpaziņo reģistrācijā, ka viņi vēlas braukt uz Kronplacu, un jau pēc tam, Riskonē, jāvienojas ar shuttle bus vadītāju, cikos viņam jāierodas Riskones apakšējā stacijā, lai tūristus nogādātu atpakaļ Bruniko.

BOLOGNA HOTEL (BRUNICO) 3 * – ar brokastīm – no 702.00 Eur

Riskone (itāļu val. – Riscone; nosaukums vācu val. – Reischach) – ciems, no kura var tiešā ceļā nokļūt Kronplacas virsotnē. Tā kā ziemas sezonā Riskonē katru dienu ierodas liels skaits tūristu, vietējā vara un biznesmeņi esošajam pacēlējam nolēma izveidot „dublieri”. Respektīvi, tagad Riskonē ir divi ietilpīgi kabīnes tipa pacēlāji – “Kronplatz 1” (№ 100) un “Kronplatz 2000” (№ 102), kuri kalnu slēpotājus un snovbordistus ļoti ātri nogādā 2275 m augstumā. Trešais pacēlājs apkalpo apmācību/treniņu nogāzes, kuras atrodas pie pašas Kronplacas kalnu pakājes. Vakarā, kad lielākais skaits slēpotāju ar pacēlājiem atgriežas lejup, Riskonē sākas īstā apres-ski dzīve un trokšņainas ballītes. Turklāt Riskonē ir visai daudz, ko darīt: pie sevis aicina 2 slidotavas, kamaniņu braukšanas trase un jauns un plašs Aqua-Wellness centrs “Cron4” (www.cron4.it). Kopumā ņemot, Riskone ir ļoti kluss un mierīgs ciems, kuru ieskauj lauki ar lauksaimniecības kultūrām – trauksme un nemiers virmo vien tajās vietās, kas saistītas ar sportu, slēpošanu un tūrisma objektiem.

LECHNERHOF APPARTEMENTS (RISCONE) 3 * – bez ēdināšanas – no 702.00 Eur

OLYMPIA HOTEL (RISCONE) 3* – ar brokastīm un vakariņām – no 1017.00 Eur

PETRUS HOTEL (RISCONE) 4 * – ar brokastīm un vakariņām – no 1199.00 Eur

Sanvidžilio (itāļu val. – San Vigilio di Marebbe; nosaukums vācu val. – St. Vigil in Enneberg) lokācijas ziņā ir tūristiem optimālākais Kronplacas kalnu slēpošanas kūrorts. Tas atrodas 1201 m augstumā, praktiski tikpat kā slēpošanas zonā. Uz to ved trases uzreiz no diviem kalnu masīviem – Piz de Peres un Piz de Plaies, bet pacēlāji, kas atrodas pašā Sanvidžilio ciemā, nogādā slēpotājus divos pretējos virzienos. Uz Kronplacas virsotni no ciema var nokļūt, secīgi braucot ar trim kabīnes tipa pacēlājiem Piz de Peres masīva virzienā. Sanvidžilio ciemu var saukt par kalnu slēpotājiem vispiemērotāko kūrortu no tiem, kuri atrodas Kronplacas reģionā.

Valle di Casies (itāļu val. – Valle di Casies; nosaukums vācu val. – Gsiesertal) – šajā ielejā katru gadu tiek rīkotas Itālijā otrās lielākās distanču slēpošanas sacensības.

Anterselva (itāļu val. – Anterselva; nosaukums vācu val. – Antholz) – Itālijā slavenākā biatlona sacensību norises vieta. Tajā katru gadu notiek Pasaules kausa izcīņas posms šajā sporta veidā.

Kronplacas kalnu slēpošanas rajons plešas triju augstieņu – Kronplatz (2275 m), Piz de Peres un Piz de Plaies – nogāzēs. Kopumā šajā rajonā ir aptuveni 60 km savā starpā savienotu dažādas grūtības pakāpju trašu. Vairums no tām atrodas galvenās virsotnes – Kronplacas – masīvā. Uz visumā plakanās un plašās šī kalna virsotnes (faktiski plato) atrodas augšējās stacijas vairumam pacēlāju, kas ietilpst slēpošanas rajonā, kā arī pietiekami daudz restorānu un bāru. Kronplacas kalnu slēpošanas rajonā tāpat ir daudz apmācību trašu, jo reljefs ir ideāli piemērots, lai varētu apmācīt gan kalnu slēpotājus, gan snovbordistus.

Kronplacas virsotnes centrā slejas milzīgs monuments “Concordia 2000”, gluži kā simbolisks zvans (tas tiek uzskatīts par lielāko zvanu visā Tiroles reģionā). Saulainā laikā, kāds šajā reģionā nav retums, šis saules pielietais plato ļoti līdzinās tādai kā “kalnu slēpošanas pludmalei”, kurā cilvēki lielākoties atpūšas, bauda saules vannas, spēlējas ar bērniem un pusdieno. Tomēr Kronplacas piedāvātās kalnu slēpošanas kvalitātes nevajag nenovērtēt. Ja vēlēsieties no virsotnes plato laisties lejup ar slēpēm, tad nāksies izvēlēties vienu no veselas trašu kaskādes – trases gluži kā strauti ir izvagojušas Kronplacas kalnainās nogāzes praktiski visos virzienos. Lielākā daļa no šīm trasēm ir īpaši garas, jo sākas pie pašas virsotnes un beidzas jau ieplakā, pašā lejā.

No trasēm īpaši var izcelt divas praktiski paralēlas “melnā” trases – 4950 m garo Sylvester (№ 1) un 5100 m garo Hernegg (№ 4). Abām trasēm augstumu starpība ir 1300 m, un, lai tās izbrauktu no sākuma līdz pat galam, nepieciešama pietiekami laba fiziskā sagatavotība un attiecīgas kalnu slēpošanas prasmes.

Tiešā ceļā uz Kronplacas virsotni var nokļūt no Riskones kūrorta – ar vienu no kabīņu tipa pacēlājiem (№ 101 vai № 102). Tāpat var uzbraukt ar pacēlāju № 301/302, kura apakšējā stacija atrodas starp kūrortiem Valdaora (nosaukums vācu val. – Olang) un Sorafurcia (nosaukums vācu val. – Geiselsberg). Tuvākais pacēlājs, kas nogādā lielākajā Kronplacas reģiona kūrortā Bruniko, atrodas Riskonē.

Neliels skaits trašu ved no Kronplacas plato uz Passo Furcia kalnu pāreju (1759 m; nosaukums vācu val. – Furkelpass). Aiz tās atrodas Piz de Peres un Piz de Plaies virsotnes, kuras ir būtisks “”papildinājums” Kronplacas slēpošanas rajonam un starp kurām atrodas viens no “visoptimālākajiem” visa reģiona kūrortiem – San Vigilio di Marebbe (1201 m; nosaukums vācu val. – St. Vigil in Enneberg). Tajā atrodas divu pacēlāju apakšējās stacijas. Ar vienu no tiem (№ 205) var doties uz Piz de Peres slēpošanas trasēm un tālāk arī uz Kronplacu, bet ar otru (№ 206) – var pacelties uz Piz de Plaies. Un lai gan no abām pieminētajām virsotnēm nav daudz trašu, tomēr to vidū ir trīs garuma ziņā nelielas, taču pietiekami sarežģītas un interesantas „melnās” trases: Pre da Peres (№ 32R), Erta (№ 40) un Piculin (№ 45). Un ir vēl viena trase, kurai gribas pievērst uzmanību atsevišķi. Tā ir gara „zilā” trase no Piz de Peres līdz San Vigilio. Slēpojot pa to, pievērsiet uzmanību nelielai strausu fermai trases kreisajā pusē – strausi uz sniegota fona – tiešām rets skats!

Jau 2006. gadā, līdz ar jaunā pacēlāja Piculin atklāšanu, Kronplacas kalnu slēpošanas rajons tika savienots ar Alta Badia kalnu slēpošanas rajonu. Piemēram, no Piculin pacēlāja apakšējās stacijas, kas atrodas Piccolino ciemā (faktiski jau Alta Badia ielejā), regulāri kursē Ski Bus. Ar to 20 minūtēs iespējams nokļūt līdz pacēlāja, kas atrodas starp Pedrache un La Villa kūrortiem, apakšējai stacijai, no kuras, savukārt, var nokļūt līdz pat Corvara kūrortam, kas atrodas slavenajā Sella Ronda slēpošanas arēnas reģionā.

Tādējādi, izvēloties par atpūtas vietu kādu no Kronplacas reģiona kūrortiem, slēpotāji pāris reizītes var aizbraukt arī līdz Corvara kūrortam un izslēpoties šī kūrorta vai Sella Ronda kalnu slēpošanas maršrutos (uz jebkuru pusi), un tad atgriezties. Tomēr tādu maršrutu iesakām tikai pietiekami pieredzējušiem slēpotājiem, jo, lai to paveiktu, nāksies slēpot bez ilgākām pauzēm un pieturvietām, uzsākot tūri līdz ar pacēlāju staciju atvēršanu (08:30), lai pagūtu atgriezties līdz to slēgšanai (16:30-17:00).

 
Ceļojuma cenā iekļauts:
– lidojums no Rīgas, bagāža 20kg + rokas bagāža 8kg + ski soma;
– transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;
– dzīvošana izvēlētajā viesnīcā (7 n.), ēdināšana;
– pārstāvju pakalpojumi visa atpūtas ceļojuma laikā.

 

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!