Jauni airBaltic galamērķi – Kosa un Menorka!

Sākot no maija, airBaltic veiks regulāros lidojumus uz Vidusjūras salām Kosu (Grieķijā) un Menorku (Spānijā)

 

Lidojumi uz abiem jaunajiem galamērķiem tiks veikti vienu reizi nedēļā ar Airbus A220-300 lidmašīnām ļoti ērtos laikos.

 

Menorka

Ja ļauts nosaukt tikai vienu brīnumainu vietu Menorkā, tad tā ir kāda (vai visas) no tās izcilajām pludmalēm! Menorkā to ir pāri par 70, turklāt katrai ir sava odziņa. Salas ziemeļu daļa ir klinšaina, līdz ar to arī pludmales ir akmeņainākas, kā Cala Pregonda un Platja de Cavalleria, savukārt salas dienvidos iekārtojušās elegantas pludmales, kā Cala Macarelleta vai Cala Turqueta. Īsta Vidusjūras paradīze!


 


Salas vēsturiskā galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Maona. Tās krastos atrodas viena no pasaulē lielākajām ostām, kas pilsētā iedveš ļoti mierīgu atmosfēru, jo sevišķi vakara stundās. Lai gan Maona ir salas galvaspilsēta, populārākā pilsēta Menorkā, visticamāk, ir Sjutadeļa. Šo vietu vislabāk baudīt nesteidzoties: attālinies no pūļa un ienirsti omulīgo ieliņu labirintos.Ikkatra salas apmeklētāja iecienītākā vieta ir dabiskā ala, no kuras paveras debešķīgs skats uz jūru. Starp citu, alā ir ierīkots bārs ar nosaukumu Cova dén Xoroi. Vietējie mēļo, ka tur tiek pasniegti vislabākie kokteiļi (Pomata, kā sastāvā ir vietējā džins un limonāde) un krāsainākie saulrieti. Izklausās pēc vietiņas, kas obligāti jāapmeklē!


 

Kosa

Kosas salā ir vairāk nekā divdesmit pludmaļu, kurās aicinoši spulgo kristāldzidrs ūdens, kas liecina, ka dzīve pie jūras ir īsts sapnis. Lai kur tu mājotu, atrodi laiku Kardamena pludmales apmeklējumam, ko ar pilnu pārliecību varam dēvēt par skaistāko visā salā. Arī Therma pludmale būs tavas uzmanības vērta: ikvienam atpūtniekam ir iespēja izbaudīt dabiskas spa procedūras termālajā baseinā.

 


Kosa ir galvenokārt zināma kā medicīnas tēva Hipokrāta dzimšanas vieta. Hipokrāta koks ir, iespējams, slavenākais apskates objekts visā salā – zem tā savulaik sēdējis pats mediķis un dalījies zināšanās ar saviem mācekļiem. Protams, pašreizējo koku nav stādījis Hipokrāts, taču grieķi uzskata, ka tas reiz atradies precīzi šajā vietā.Izrādās, ka Kosas salā cītīgi audzē arbūzus, līdz ar to vasarā šī oga ir pati, pati karaliene. Runājot par ēdienu, Kosa tevi, iespējams, pārsteigs ar neparastu garšu kombinācijām. Piemēram, katimeria, ceptiem siera pīrādziņiem, kurus pasniedz ar sīrupu. Ja tomēr esi jūras ēdienu cienītājs, tad novērtēsi zivju restorānu Agkyra ar satreicošu skatu uz jūru.