10 vietas, kuras noteikti jāredz, viesojoties Horvātijā

1. Dubrovnika

Image result for dubrovnik

Pilsēta Dubrovnika, iesaukta par “Adrijas jūras pērli”, ir viena no nozīmīgākajām vietām Vidusjūras krastos.Tās vecpilsēta ir bagāta ar dažādām vēsturiskām iezīmēm – vecu aizsardzības mūri, bruģakmens ielām, veclaicīgām pilīm un krāšņām baznīcām.

 

 

 

2. Vara sala

Attēlu rezultāti vaicājumam “hvar island”

Viena no populārākajām vietām, ko apmeklēt Horvātijā, ir skaistā Horvātijas sala Adrijas jūrā – Hvara. Tā gluži vai apbur ar savu iespaidīgo pludmali, lavandas laukiem un sulīgajiem vīna dārziem. Salas vārdā nosauktā pilsēta Hvara atspoguļo 13.gs. sienas, marmora akmens ielas, gotikas pilis, kā arī baznīcas.

 

 

3. Plitvices ezera nacionālais parks

Attēlu rezultāti vaicājumam “plitvice lakes national park”

Viens no skaistākajiem dabas brīnumiem Horvātijā un visā Eiropā ir Plitvices Nacionālais parks. Tas sastāv no vairākiem ezeriem, ūdenskritumiem un krāšņiem dižskabāržu un egļu mežiem. Parks ir kā paradīze pastaigu un pārgājienu cienītājiem, dabas mīļotājiem.

 

 

4. Splita

Saistīts attēls

Horvātijas otrā lielākā pilsēta – Splita jeb tautā dēvētā “Vidusjūras zieds”, atrodas Dalmācijas vidusdaļā, pie Adrijas jūras. Pilsēta ir ievērojama ar skaisto gotikas un renesanses arhitektūru, kura vislabāk novērojama Diokletiana pils drupās. Šīs senās Romas imperatora pils drupas ir  UNESCo pasaules mantojuma objekts.

 

 

5. Rovinja

Attēlu rezultāti vaicājumam “rovinj croatia”

Rovinja ir pilsēta, kas atrodas uz Istrijas pussalas Adrijas jūrā. Rovinja sastāv no 20 salu arhipelāga, tās vecpilsēta atrodas uz nelielas pussalas. Šaurās, nobruģētās ieliņas ar daudzām kāpnēm un arkām,  pastaigu pa vecpilsētu izvērš par varen skaistu piedzīvojumu.

 

 

6. Zadara

Saistīts attēls

Trīs tūkstoši gadus veca pilsēta, kas atrodas uz skaistas krasta līnijas Horvātijas ziemeļu daļā, Dalmācijas piekrastē – Zadara.  Tā ir bagāta ar vēsturiskiem objektiem. Vecpilsētā vērojamas  romiešu drupas, viduslaiku arhitektūras pieminekļi un daudzas vecās baznīcas.

 

 

7. Pula

Image result for pula croatia

Pilsēta Pula atrodas Istras pussalā, kas iestiepjas Adrijas jūrā. Šī pilsēta piesaista tūristus ar seno romiešu laika  pēdām, it īpaši ar dažādām drupām un slaveno pilsētas amfiteātri.  Pilsēta izceļas ar savām tradīcijām – vīna darīšanu, makšķerēšanu, kuģu būvi un tūrismu.

 

 

8. Korčula

Attēlu rezultāti vaicājumam “korcula croatia”

Korčula ir pazīstama kā iespējamā dzimtene slavenajam tirdzniecības ceļotājam Marko Polo. Šī sala atrodas Adrijas jūras piekrastē, un to veido zaļi meži, vīna dārzi, olīvkoku birzis, smilšainas pludmales un ciemati. Salas galvenā pilsēta Korčula izceļas ar Venēcijas renesanses arhitektūru, tirdziņiem un daudziem tūrisma objektiem.

 

 

9. Zagreba

Attēlu rezultāti vaicājumam “zagreb croatia”

Zagreba – galvaspilsēta un lielākā pilsēta Horvātijā. Tā atrodas ziemeļrietumos un tiek uzskatīta par Horvātijas kultūras sirdi, kā arī valsts politisko un ekonomisko centru. Šī dinamiskā metropole ir bagāta gan ar vēsturiskiem, gan ar mūsdienīgākiem objektiem.

 

 

10. Krka nacionālais parks

Attēlu rezultāti vaicājumam “krka national park croatia”

Krka nacionālais parks ir iespaidīgs ar skaistajām dabas ainavām, savvaļas dzīvniekiem un vēsturiskām vietām. Parka lielākā daļa cilvēkus saista ar tajā esošajiem skaidrajiem, zilganzaļajiem ūdeņiem – parks sastāv no daudziem krāšņiem ūdenskritumiem un dīķiem.